Zobacz w galerii:

Niezwykłe akwarele w zeszycie ...

Notatki AdiFitri Ahmad...

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

To już dziś! Światowa premiera Snuffa!

2011-10-13 10:59:55

Terry Pratchett - Snuff
Najnowsza książka Terrego Pratchetta "Snuff" już cieszy się rekordami popularności na Amazonie. Wyczekiwana od miesięcy dziś przechodzi swoją światową premierę.

Po polsku dopiero za kilka miesięcy, ale już dziś możemy czytać ją w oryginale.


Z tej okazji mini wywiad:

Dla Gillossen, wtorek, 11 października, 2011 16:35:00

Portrety

Z okazji wydania "Snuffa", dwaj przyjaciele spotkali się na rozmowie.
Neil Gaiman zwrócił się do autora serii Świata Dysku i twórcy całej plejady bohaterów z zapytaniem, w jaki sposób udaje mu się pisać w duchu jakiejś konkretnej postaci, gdy kontynuuje cykl? Sir Terry odpowiada, że humor, który jest obecny we wszystkich tomach nie jest budowany od zera, lecz wynika właśnie z osobowości bohaterów i sytuacji a postacie ewoluują i dojrzewają.

Na pytanie Neila jakie sa jego ulubione tomy, Terry wspomina Potworny Regiment, przy ktorego pisaniu odczuwał prawdziwa przyjemność.

Neil i Terry
Nasz ulubiony autor opowiedział także jaką ewolucję przeszedł gatunek literacki jakim jest fantasy, od początku jego kariery. Tak Fantasy, jak i Science Fiction, nie są już gatunkiem niszowym, są tak popularne, że jak wcześniej autor spotykał swoich fanów jedynie na targach lub na podpisywanie książki, tak aktualnie, równie dobrze może wpaść na czytelników Świata Dysku kupując parę butów lub dżinsy!

Autor twierdzi, że nie byłby w stanie napisać powieści takiej, jak "Snuff" , kiedy mial 25 lat i że choć jego powieści nie są poważne, to tematy, które w nich porusza są jak najbardziej na serio. Terry dzisiejszy nie chce już tylko rozśmieszać.


źródło

tłumaczenie z francuskiego: Agnieszka Karolina Ravier

Zobacz powiązane książki: Snuff

Autor: Nanny Ogg i Grace