Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Powrót do pracy nad Raising taxes

2011-10-14 09:38:30

Wczoraj dosyć enigmatycznie Terry zapytał internautów co by powiedzieli na trzecią część cyklu Moiście von Lipwigu, który dotychczas ukazał się w Piekle pocztowym i Świecie finansjery. Ostatnia książka zakończona była rozmową Vertinariego z Drumknotem rozważających przydzielenie nowego zadania specjalnego głównemu bohaterowi. Miałby on uporać się z kulejącym systemem podatkowym i objąć jedno z najmniej popularnych stanowisk - głównego poborcy podatkowego.

Raising Taxes (wstępnie po polsku przetłumaczone jako Raj podatkowy) był roboczym tytułem, jaki Terry ogłosił jako następną książkę z cyklu Świata Dysku, jaka miała ukazać się po W północ się odzieję. Było to jednak zanim rozpoczął pracę nad najnowszą powieścią, jaka miała wczoraj swoją premierę - Snuff'em.

Od pewnego czasu zrobiło się głośniej wokół innych projektów jak "The Long Earth" pisane wraz ze Stevenem Baxterem czy własną autobiografią i o Raising taxes było niepokojąco cicho aż do wczoraj.

Wprawdzie nie jest to jeszcze oficjalna informacja potwierdzająca faktyczne rozpoczęcie czy też być może kontynuowanie pracy nad najnowszą książką Świata Dysku, jednakże skoro Terry Pratchett sam o tym wspomniał, jest to niewątpliwie dobra wiadomość.

Zobacz powiązane książki: Raj podatkowy

Autor: Grace