Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Dyskowy pub wśród 30 najsłynniejszych knajp Wysp Brytyjskich!

2011-12-19 18:26:11

Ludzie
Na listę 30 najsłynniejszych pubów Wielkiej Brytanii, tworzoną co roku przez firmę Famous Grouse trafił Bear Inn w Wincanton, w hrabstwie Somerset. Szacowny ów piwopój to miejsce stworzone przez fanów Świata Dysku – zarówno dla dyskowych maniaków, jak i dla zwykłych śmiertelników.

Jo (nomen omen, hehe) Wainwright, właścicielka przybytku mówi, że oprócz charakterystycznego dyskowego wystroju, dwa razy do roku urządza duże zloty fanów Świata Dysku. „Fani przyjeżdżają ze wszystkich stron świata, żeby zobaczyć to miejsce” - dodaje. Kampanię na rzecz umieszczenia Zajazdu w rankingu zaczęła fanka z Plymouth – widać stąd choćby, że sława knajpy rozniosła się szeroko w całej Anglii. Warto dodać jeszcze, że nim pub został przejęty przez obecną właścicielkę, mógł się poszczycić już niemal trzystuletnią historią. Zbudowany przy rynku w XVIII wieku, jest najstarszą gospodą w Wincanton.

Oprócz lady Wainwright zaangażowany w tworzenie klimatu miejsca jest także miejscowy księgarz - Bernard Pearson. Przyjaciele zgodnie przyznają, że to on jest w Wincanton duszą pratchettowej części populacji. Prowadzi w swoim sklepie specjalny dyskowy dział, który stał się Mekką dla angielskich fanów twórczości sir Terry'ego.

Mapka
Myślę, że wszystkich nas cieszy wieść, że fani Pratchetta zostali docenieni. Tym bardziej, że takie nagrody (i tacy ludzie) przyczyniają się do jeszcze większego spopularyzowania dyskomanii w filisterskim społeczeństwie owładniętym przez brokatowo-cukierkowe wampiry i dzieciaki z czarodziejskimi różdżkami.
Zatem – do zobaczenia w Wincanton!

źródło

Zobacz powiązane książki: Wiedźmikołaj

Autor: Dżon