Nie dotykać!


przycisk końca świata

Terry potępia stan opieki medycznej w UK

2012-01-11 22:18:51

Terry Pratchett
W jednym z wywiadów jaki publikowaliśmy w grudniu, Terry gorzko podsumował rozmaite swoje starania mające na celu podniesienie świadomości dotyczącej chorób takich jak Alzheimer, mówiąc, że mimo iż mówi się o tym więcej, nic się nie zmieniło. Opieka medyczna, szczególnie dla osób starszych i chorych na obecnie nieuleczalne choroby jest tak samo słaba, jak przed całą kampanią i nakręceniem filmu "Choosing to die".

To właśnie z powodu tak słabej jakości oferowanych usług medycznych, pacjenci decydują się na korzystanie z usług takich placówek zagranicznych jak Dignitas w Szwajcarii, który Terry odwiedził wraz z BBC.
Terry twierdzi, że choć nie zgadza się ze wszystkim, co Dignitas oferuje, jednakże przyznaje, że jest to świetny argument w debatach na temat opieki zdrowotnej w UK. Wszystkim przeciwstawiającym się takim miejscom, sugeruje wymyślić jakąś alternatywę w Wielkiej Brytanii.
"To, co można zaoferować to pewna dawka zdrowego rozsądku. Mam na myśli pewną deklarację, iż czyjeś życie jest własne, a nie należy do cholernego Rządu".

Jak donosi Express.co.uk, przedstawiciele Rządu nie chcą jednak tak radykalnych zmian. Lord Falconer wypowiedział się w imieniu Rady, że można by wprowadzić możliwość samodzielnego podejmowania trucizny, na znak pełnej świadomości tego czynu, jak ma to miejsce w Dignitasie. Dr James Woodward sprzeciwił się jednak wszelkim zmianom, tłumacząc, że tego rodzaju zmiany w prawie mogą być wprowadzane, dopiero w momencie odpowiednio dużego poparcia w społeczeństwie, które obecnie nie jest podzielone ze względu na moralne i etyczne strony zagadnienia.

Terry Pratchett odpowiedział, że jeśli wszyscy zawsze będą czekać na zgodę wszystkich innych, wówczas nigdy nic się nie zmieni.

Sprawa jest aktualnie rozpatrywana i przygotowywany jest odpowiedni raport, który ma pomóc w podjęciu odpowiednich decyzji.

Źródło

Zobacz powiązane książki: W północ się odzieję

Autor: Grace