Poważna choroba Terrego

2007-12-13 17:45:20

Na blogu Paula Kidbiego ukazało się oświadczenie Terrego Pratchetta informujące, o wykryciu u niego rzadkiej odmiany rozwijającej się choroby Alzheimera.
Terry Pratchett

Jak sam pisarz przyznaje, chorobę wykryto już jakiś czas temu. Po czasie potrzebnym na przemyślenia, postanowił jednak ujawnić tę informację fanom, uznając że ukrywanie tej wiadomości byłoby 'nie fair' wobec fanów.

Zapewnia przy tym, że "jeszcze nie umarł" i choć przyjdzie na niego pora, tak jak na każdego z nas, to najprawdopodobniej będzie to później, niż większość czytających wiadomość o jego chorobie się spodziewa. Nie zamierza też przerwać prac nad kolejnymi odsłonami świata dysku. Prace nad jego najnowszą książką - Naród (Nation) są już zaawansowane. Jest też pewien, że dany mu będzie czas na napisanie co najmniej kilku kolejnych książek.

Terry rozumie, że naturalnym ludzkim odruchem będą pytania "czy jest coś w czym mogę pomóc". Jednakże w tej trudnej dla niego sprawie, odpowiadać będzie jedynie, na oferty specjalistów neurologii.

Zobacz powiązane książki: Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury

Autor: Corvv