Zobacz w galerii:

Niezwykłe akwarele w zeszycie ...

Notatki AdiFitri Ahmad...

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Dodger potwierdzony!

2012-03-06 00:00:43

Isnpiracje do okładki
Niedawno Paul Kidby udostępnił zdjęcie z materiałami, z jakich miał korzystać malując okładkę do najnowszej książki Terrego Pratchetta. Domyślaliśmy się, że chodzi o Dodgera, czyli Happy Families, jak to dawniej miała książka się nazywać. Terry wspominał o obydwu tytułach w rozmaitych wywiadach. Agent Terrego - Colin Smythe potwierdził, że Happy Families (nazwa tradycyjnej brytyjskiej gry karcianej) przekształciło się w Dodgera, a właściwie pewien nowy pomysł pochłonął poprzedni. Wciąż jeszcze pozostaje w nim ów wątek, jednakże obecnie książka ta ma raczej nawiązywać do Dickensa (Dodger to postać z Oliwera Twista).

Od pewnego czasu wiadomo już, że akcja ma toczyć się w czasach wiktoriańskiej Anglii - ulubionym okresie Terrego Pratchetta. Jak sam wspominał, żałował, że wcześniej nie pchnął rozwoju w Świecie Dysku do takiego etapu, żeby móc pisać o maszynach parowych - co ostatecznie udało mu się w Łupsie - i nawiązywać do takich klasyków jak Verne.

materiały do stworzenia okładki
Dodger ma być skierowany do młodszych czytelników, choć jak już wiemy - książki te nie ustępują tym dla dorosłych. Paul Kidby nie chce jeszcze zdradzać szczegółów swojego zadania, choć z całą pewnością on sam też pewnie dostał raczej wytyczne co do kompozycji okładki, niż miał możliwość przeczytać tę książkę i stworzyć coś wedle własnego pomysłu.
Choć książka nie została jeszcze ukończona i jeszcze wszystko może się zdarzyć w niej, oficjalna premiera została ustalona na dzień 13.09. tego roku.

Zobacz powiązane książki: Dodger

Autor: Grace