Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Jeszcze o Long Earth

2012-03-21 15:18:27

okładka Long Earth
Terry zdradza coraz więcej szczegółów na temat pisanej właśnie książki. Ostatnio wypowiedział się na temat trzech z głównych bohaterów - Joshuy Valienté, Lobsanga i Monici Jansson.

Joshua jest sierotą, urodzonym w innym świecie. Jest samotnikiem, lubiącym wędrówki po lasach, z daleka od tłumów. Nasza Ziemia wydaje mu się zatłoczona i nie może doczekać się ucieczki.

Drugim z bohaterów jest Lobsang - tybetański mechanik, który zreinkarnował się jako najnowszej generacji maszyna z wysokim IQ i jeszcze wyższym mniemaniem o sobie.

Monica Jansson jest kolejną bohaterką. Jest oficerem policji w Madison i zajmuje się sprawą tajemniczego znikania dzieci w mieście. Jest również obdarzona nieprzeciętną wyobraźnią.

Jak już pisaliśmy poprzednio książka traktuje o podróżach między alternatywnymi, równoległymi światami. Terry tworzy ją wraz z uznanym pisarzem s-f, Stephenem Baxterem, na bazie swojego dawnego pomysłu. Książki możemy spodziewać się już w czerwcu, a tymczasem liczymy na więcej zaostrzających apetyt informacji.

Zobacz powiązane książki: Long Earth

Autor: Dżon