Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz w galerii:

Śmierć opowiada o Świecie Dysk...

12 days to Hogswatch...

Zobacz więcej z kategorii: otoczenie świata dysku

Cholewa w radiowej Czwórce!

2012-04-20 20:05:25

Od premiery Niucha upłynął już ponad tydzień. Radiowa Czwórka zaprosiła z tej okazji do studia Piotra Cholewę - tłumacza cyklu o Świecie Dysku.
Zapraszamy do posłuchania i obejrzenia wywiadu, z którego dowiemy się jak to się panu Piotrowi współpracuje z Terrym już od ponad 20 lat, czy łatwo jest tłumaczyć te książki i z czym najczęściej są problemy.

- Terry Pratchett pozostawia tłumaczom swoich książek dużo wolności, miejsca na własną interpretację, wszystko weryfikują potem fani jego twórczości - mówi Piotr Cholewa, człowiek, który przetłumaczył na język polski m. in. książkę Terry’ego Pratchetta pt. Niuch.

To nie wszystko!

21 kwietnia, czyli już w sobotę. Piotr Cholewa będzie gościem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Szczegóły na stronie mmtrojmiasto.pl


Wielu z nas czytało książki Jakuba Ćwieka, a jeszcze więcej miało styczność z przekładami Piotra W. Cholewy, który w Polsce zdobył wielką popularność przede wszystkim fenomenalnymi tłumaczeniami serii Świat Dysku, autorstwa Terry'ego Pratchetta. Już jutro, 21 kwietnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, odbędą się jedyne w swoim rodzaju warsztaty z przekładu literatury fantastycznej, a ich gośćmi będą wspomniani wcześniej twórcy.

Zobacz powiązane książki: Niuch

Autor: Grace