Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Long Earth po Polsku już na początku roku!

2012-04-28 23:31:13

okładka Long Earth
Premiera Long Earth w oryginale wypaa 21. czerwca tego roku. Prószyński już zapowiedział, że wyda Long Earth w wersji polskiej i powinna ukazać się na początku 2013 roku.

Long Earth to powieść science-fiction pisana wraz ze Stephenem Baxterem - ekspertem w tym gatunku. Terry sam powiedział, że jest to jego pomysł sprzed lat, który wylądował w szufladzie. Gdyby jednak skończył tę książkę, wówczas prawdopodobnie nie powstał by Świat Dysku (czy raczej większość jego książek), natomiast Terry stał by się pisarzem science fiction zamiast fantasy.

Pomysł polega na założeniu, iż istnieją światy równoległe, różniące się od naszego o powiedzmy 1 elektron. Za każdym razem, gdy coś mogłoby zdarzyć się w dowolny inny sposób, powstaje nowy świat. Jednakże te inne światy niekoniecznie muszą być zamieszkałe przez innych ludzi. U nas robi się ciasno, kończą się surowce, a tam jest wszystko... Aby przejść potrzebna jest specjalna umiejętność lub pewne szczególne urządzenie, którego głównym składnikiem jest ziemniak...

Zobacz powiązane książki: Long Earth

Autor: Grace