Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz w galerii:

konkurs odbył się po premierze...

Prace z konkursu o Niucha...

Zobacz więcej z kategorii: świad dysku

Trzy Wiedźmy w interpretacji Tower Players

2012-07-13 19:42:10

Tower Players

Czy słyszeliście o Tower Players? Jeśli nie to pozwólcie, że przybliżę wam trochę ich sylwetki.

Tower Players to grupa dramatyczna z Hednesford w Anglii. Ich nazwa inspirowana jest jednym z bardziej rozpoznawalnych punktów ich miasta rodzinnego. Są małą, jednak świetnie zgraną trupą, która zbudowała swoją reputację, dzięki pomysłowym występom w musicalach i sztukach, w większości napisanych lub wyreżyserowanych przez członków trupy.

Grupa ciągle się formuje i poszukuje pasjonatów chcących wziąć udział w projekcie, zarówno na scenie jak i za kulisami. Dla chętnych gwarantowana dobra zabawa i zasłużona wyprawa do pubu po udanym występie.

Dlaczego wspominam o tej trupie? Już śpieszę z wyjaśnieniami.
19 i 20 października grupa Tower Players zamierza przetransportować swoją publiczność do odległego i mieszczącego się w pokrętnym układzie współrzędnych astralnych świata. Świata w którym Terry Pratchett podjął się flirtu z Szekspirowskim Makbetem, wywracając znaną wszystkim historię do góry nogami.
W przedstawieniu grupy Tower Players znajdziecie wszystko, co zachwycało w książce Trzy Wiedźmy – złego księcia, żądną władzy księżną, ducha zamordowanego króla, głupich strażników, wędrownych aktorów i kraj w niebezpieczeństwie.

Kto stanie na drodze do unicestwienia królestwa? Trzy wiedźmy; Babcia Wheaterwax (najpotężniejsza z całej trójki z najtrudniejszym charakterem), Niania Ogg (prostoduszna i operująca niewybrednymi żartami) oraz Magrat Garlick (naiwna i uwielbiająca okultystyczną biżuterię).

A reszta? Reszta jest milczeniem. Przerywanym wybuchami śmiechu.
Każdy fan Pratchetta zna doskonale historię Trzech Wiedźm. Teraz nadarza się niepowtarzalna okazja zobaczenia sztuki na podstawie książki Pratchetta zaadaptowaną na deski teatru przez Stephena Briggs’a.
Jeśli więc w drugiej połowie października będziecie niedaleko Rugeley, gdzie mieści się Rose Theatre, nie przegapcie okazji by zobaczyć jedyne w swoim rodzaju pratchettowe przedstawienie.
Wyrd Sisters by Tower Players

Zobacz powiązane książki: Trzy Wiedźmy

Autor: Marek Sobczak