Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Zlot podczas Krakonu 2012

2012-07-14 09:38:23

Trochę oficjalnych informacji
Krakon 2012

Ogólnopolski Festiwal Kultur Alternatywnych
Ogólnopolski zlot miłośników fantastyki "Krakon" po raz pierwszy zorganizowano w roku 1993. Od samego początku należał do najlepszych imprez tego typu w Polsce. Gromadził on setki uczestników, a kilkukrotnie ich liczba przekroczyła okrągły tysiąc. W roku 2011 po trzyletniej przerwie „Krakon” powrócił w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem swoją ofertę kierując nie tylko do wspomnianych miłośników fantastyki, ale również otworzył swoje wrota dla fascynatów szeroko rozumianej kultury i sztuki japońskiej. Zeszłoroczna edycja imprezy zgromadziła ponad 1500 uczestników.
W tym roku znów powracamy w nowej przygodowo-podróżniczej odsłonie. W programie imprezy przewidziane zostały tak jak wcześniej różnorodne bloki tematyczne m.in: Blok RPG - przedstawiający nowe jak i stare systemy gier fabularnych, a także sposoby prowadzenia sesji oraz tworzenia i odgrywania postaci;
Blok sensacji i horroru - poświęcony będzie tym zagadnieniom w literaturze, filmie oraz muzyce;
Blok szeroko pojętej kultury Dalekiego Wschodu - w którym postaramy się przybliżyć uczestnikom historię, kulturę oraz tradycję krajów Orientu.
Blok Autorski – to przede wszystkim spotkania z pisarzami, wydawnictwami oraz twórcami szeroko pojętej fantastyki, science fiction oraz komiksu.
Blok LARPowy – to raj dla osób lubujących się w rozbudowanych grach terenowych.

Blok Twórczości Terry'ego Pratchetta

– tworzony przez redaktorów serwisu Pratchett.pl;
Blok Minecraft – poświęcony jednej z najpopularniejszych gier rozwijających wyobraźnie przestrzenną oraz kreatywność;
Blok Podróżniczy - który jest perełką tegorocznej edycji, pozwoli podróżnikom z całej Polski podzielić się wrażeniami z dalekich podróży.

Nie zapomnimy także o ludziach, którzy odnajdują swoją pasję w grach planszowych, fabularnych, multimedialnych czy też karcianych. W trakcie imprezy każdy będzie miał możliwość skorzystania ze specjalnie zorganizowanej sali, zapewniającej komfort graczom wielbiącym plansze. Stawiamy sobie za cel organizację kompleksowo wyposażonego i największego "Games-Roomu" jaki kiedykolwiek zaistniał podczas podobnych Krakowskich imprez. Fani bardziej multimedialnych rozrywek zostaną ugoszczeni w sali, lub salach wyposażonych w konsole do gier prawie wszystkich generacji. Począwszy od historycznego już NESa (w Polsce jako Pegasus), poprzez konsole Segi z Playstation i Xboxem360 na zakończenie. Dzięki serwisowi Retrogralnia.pl smaczku tej rozrywce dodadzą klasyczne komputery ze stajni ATARI i AMIGA, na których pokazane zostaną równie klasyczne tytuły.

Więcej informacji na stronie internetowej: KRAKON

a o bloku Pratchetta jeszcze w osobnych sekarach!

Autor: Krakon