Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Pojedynek Terrego Pratchetta i studentów dwóch uczelni

2012-07-27 21:18:21

Niewidoczny Uniwersytet to idealna parodia szkolnictwa wyższego. Nic dziwnego, że stał się wymarzonym miejscem akcji nowego animowanego filmu krótkometrażowego, który właśnie tworzony jest przez Animation Hub. Jest to projekt, przy którym współpracują studenci i nauczyciele Irlandzkiej Szkoły Animacji (ISA) w Ballyfermot College (BCFE), wraz ze studentami i wykładowcami Trinity College Dublin’s Creative Arts, Technology and Culture (CATC) oraz irlandzkim studio animacji Giant Creative.
Terry pracuje nad nowym projektem


Animation Hub liczy na sukces podobny do tego, jaki przyniosła ich dotychczasowa produkcja, The Last Train.

Celem takiej współpracy jest połączenie umiejętności i talentów studentów obydwu instytucji i dać im szansę pracy z Giant Creative tworząc wysokiej jakości animowany film krótkometrażowy. Ma to jednocześnie dać szansę studentom na zdobycie doświadczenia w pracy nad profesjonalnym projektem z zawodowcami.

Światowej sławy pisarz fantasy i science fiction, a także honorowy Profesor Trinity College w Dublinie w jednej osobie, Sir Terry Pratchett bardzo się zaangażował w produkcję. Pracuje wraz z Giant Creative nad postaciami i fabułą. Cały tworzy pomysł łączący fantasy wraz z rzeczywistością, od nawiązań do ważnych irlandzkich wydarzeń i miejsc do kamei umieszczonych w zupełnie nierzeczywistym środowisku animowanych przygód.

Terry Pratchett skomentował swoje zaangażowanie mówiąc "Pojedynek jest czymś nowym z czegoś starego - Świat Dysku zostaje zapożyczony przez studentów Animation Hub, by stworzyć z niego coś zupełnie nowego. Pojawią się tam pewne znane nam elementy naszego świata, ale widziane w sposób, w jaki na nie nie patrzyliśmy. Świetnie jest patrzeć, jak tego typu przedsięwzięcie dostaje wsparcie i staje się rzeczywistością, a my mamy dzięki temu mnóstwo zabawy przy pracy.

Program łączący BFCE i TCD, Gareth Lee i David Lloyd skomentowali następująco "to wspaniale, że nowy projekt Animation Hub radzi sobie dobrze i powstaje przy nieocenionej pomocy Irish Film Board. Wiele emocji budzi również współpraca Terrego Pratchetta z Giant Creative. 'Pojedynek' to bardzo ambitny pomysł dający ogromne możliwości zdobycia doświadczenia wielu studentom rozmaitych kierunków".

Emma Scott, dyrektor produkcji wraz Irish Film Board, dodali “Animation Hub to ekscytująca współpraca studentów dwóch bardzo ważnych i bardzo kreatywnych instytucji. Jesteśmy zachwyceni mogąc wspomóc tę inicjatywę i dać tej młodzieży doskonałe i bardzo wartościowe doświadczenie pracy nad produkcjami najwyższej klasy. Nie możemy się już doczekać efektów, wciąż pamiętając zeszłoroczny sukces”.

Pojedynek finansowany jest przez Irish Film Board, Trinity College Dublin i Ballyfermot College of Further Education i będzie miał swoją premierę na początku 2013 roku, podczas obchodów trzechsetlecia istnienia Starej Biblioteki Trinity College.

źródło

Zobacz powiązane książki: Niewidoczni Akademicy

Autor: Grace