Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Zysk z adaptacji Panów i Dam Terrego Pratchetta wspomoże towarzystwo na rzecz walki z chorobą Alzheimera.

2012-08-16 19:19:30

Miłośnicy teatru z Somerset sięgnęli głęboko do swoich kieszeni, by przekazać ponad 290£ na rzecz Alzheimer’s Society. Okazją do tak udanej zbiórki był występ zespołu Taunton Thespians prezentującego swój letni program. Wystawianą pod gołym niebem produkcją była zupełnie nowa adaptacja książki Panowie i Damy autorstwa Sir Terrego Pratchetta, scenerią zaś malownicze plenery całego hrabstwa Somerset.

Pomimo niesprzyjającej aury, deszczu i zimna, fani humoru i fantasy nie zawiedli, licznie stawiając się na przedstawienia.
Prezes zespołu Tunton Thespians - Mark Dawson powiedział po występie: Kiedy Sir Terry Pratchett zgodził się by w letnim programie naszego zespołu pojawiła się adaptacja „Panów i Dam” chcieliśmy się w jakiś sposób mu odwdzięczyć. Wiemy doskonale, że od kiedy zdiagnozowano u niego kilka lat temu jedną z odmian choroby Alzheimera, robi on bardzo wiele, by podnieść świadomość ludzi na temat tej choroby. Zdecydowaliśmy więc, że poprosimy naszą publiczność, po każdym z występów o datek, który będzie przekazany dla Alzheimer’s Society. Ludzie okazali się bardzo hojni co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Alzheimer’s Society jednak zasługuje na każdego pensa za wspaniałą i potrzebną pracę, jaką wykonują.
Thespians nie poprzestają jednak tylko na letnim sezonie. Już teraz rozpoczęli przygotowania do jesiennego programu - ich adaptacji sztuki Kena Ludwiga „Lend Me a Tenor”, która będzie pokazywana w Tacchi-Morris Arts Centre od 13 do 17 listopada. Bilety do nabycia na www.tacchi-morris.com a wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie domowej grupy teatralnej – www.tauntonthespians.org.uk .
Jill Lock, support services manager of Alzheimer's Society, receives a cheque for £291.26 from Ron Roberts, vice chairman of Taunton Thespians


Źródło

Zobacz powiązane książki: Panowie i Damy, Terry Pratchett: Living with Alzheimer's

Autor: Marek Sobczak