Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Filmowe wieści z Disc Conu

2012-08-26 22:00:00

Jedna z największych światowych imprez dla fanów Świata Dysku trwa. To tam często zdradzane są rozmaite plany wydawnicze, nowe pomysły i zapowiedzi filmów na podstawie książek Terrego Pratchetta.
Takie trailery zostały też wyświetlone. Mowa tu o Dobrym Omenie, o którym było głośno przez pewien czas, a następnie ze względu na przetasowania w scenarzystach i braku pewności co do terminu realizacji, nagle ucichło.

Podobna sytuacja ma się z serialem The Watch (Straż Miejska), o którym również sporo pisaliśmy. Sprawa wyciszyła się z bardzo podobnego powodu. Teraz dowiadujemy się z prawie oficjalnego źródła, że nad serialem pracuje telewizja Sky, czyli producenci dotychczasowych 3 ekranizacji (Koloru Magii, Wiedźmikołaja i Piekła Pocztowego). Scenariuszem zajmują się natomiast Guy Burt (Ghostboat 2006) i córka Terrego, Rhianna Pratchett!

Ponieważ pojawiły się zapowiedzi, możemy być już spokojniejsi o filmy, a także wypatrywać materiałów ujawnionych na Disc Conie w sieci.

Jednocześnie dodajemy sprostowanie, iż słowo trailery nie dotyczy tu jeszcze gotowego filmu. Są to raczej zapowiedzi mające na celu pokazanie jak ogólnie przedstawia się pomysł na film.

Zobacz powiązane książki: Dobry Omen, Straż! Straż!

Autor: Grace