Zobacz więcej z kategorii: otoczenie świata dysku

Zapytaj Daniela Kinghta, reżysera Trollowego Mostu, o co tylko chcesz.

2012-09-21 07:16:51

Troll Bridge


Daniel Knight poza byciem aktorem, fanatykiem D&D oraz kolekcjonerem figurek He-Mana, jest reżyserem filmowej wersji opowieści Terrego Pratchetta Trollowy Most, projektu, który miał szanse ujrzeć światło dzienne tylko dzięki rozbudowanej kampanii zorganizowanej przez Kikstarter.

Filmowanie zakończyło się (ujawnione materiały możecie zobaczyć na naszej stronie w multimediach) i teraz całość prac przeniosła się do studia, gdzie trwają prace nad obróbką materiału. Nadadzą filmowi ostatni ostatni połysk (blask fantastyczny chciałoby się powiedzieć).

Dlaczego akurat ten film? Knight twierdzi, że doświadczenie aktorskie, czyli mała rola w filmie Star Wars: Broken Allegiance, pozwoliły mu zrozumieć, że jako aktor zupełnie się nie sprawdził, a jego występ był okropny. Ale ten epizod pozwolił mu poznać świat filmu i skłonił do przemyśleń, co by było gdyby wyprodukować film na podstawie książki z serii Świata Dysku.

Projekt był od początku wyrazem pasji jaką Daniel żywi do najbardziej znanej serii Pratchetta. Założeniem przedsięwzięcia było stworzenie filmu z niskim budżetem, jednak na największą skalę w historii filmów krótkometrażowych.

Używając zasobów zdobytych podczas ponad ośmiu lat poświęcenia, miłości, potu i łez, Trollowy Most przerósł oczekiwany efekt jaki twórcy chcieli osiągnąć.
Obsada i załoga (nawet katering) w całości są wolontariuszami, jednak budowa scenografii, tworzenie kostiumów i zakup potrzebnego sprzętu żądały odpowiednich sum.

Daniel zgodził się odpowiedzieć na wasze pytania na temat tworzenia filmu.
Możecie je zadawać w postach pod TYM adresem.

Zobacz powiązane książki: Trollowy most, Trollowy Most - film

Autor: Marek Sobczak