Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Bartek Drejewicz - Potworny Regiment w obrazach

2012-10-22 22:07:25

Obrazki - w internecie to chyba wszystko się tak nazywa, te mnie zachwyciły i skłoniły do bardzo szybkiej akcji by dowiedzieć się jak najwięcej na ich temat, a przede wszystkich poznać autora.

Zawsze mnie interesuje skąd bierze się zainteresowanie twórczością Terrego. Jeszcze nie słyszałam dwóch identycznych odpowiedzi. Toteż ucieszyło mnie, gdy Bartek odpowiedział No wiesz... jak przeczytałem jednego to później już samo idzie. On ma wspaniałą zdolność pisania o rzeczywistości pod pozorem nierzeczywistości. Jego spostrzeżenia często wydają mi się bardziej moje niż moje własne i mimo, że dotyczą Świata Dysku to faktycznie w stu procentach odpowiadają mojemu otoczeniu.
Detrytus by Bartek Drejewicz

Trudno nie zauważyć, że dotychczasowe wizerunki postaci krążą wokół jednej książki. Straż oraz żołnierze, a właściwie dziewczyny udające się na wojnę jako żołnierze by odszukać swoich mężczyzn.
Zacząłem od rysunków do Potwornego Regimentu. Właściwie zamierzam kiedyś go zilustrować w całości. Później pokochałem Vimesa i resztę Strażników. Ich też chciałbym narysować, ale przyznaję, że zasób niezbędnych informacji jest tak wielki, że długo jeszcze będę czytał, zanim zdecyduję się naprawdę za to wziąć. Sam Vimes jest, że tak się wyrażę, rozrzucony po kilkunastu książkach, a przecież każdy ze strażników ma swoje cechy i drobne szczegóły wplecione w kilka różnych tomów.

Gdzie w takim razie można nauczyć się tak tworzyć, jeśli w ogóle można? Czego jeszcze możemy się spodziewać?
Uczyłem się na ASP w Warszawie, w pracowni ilustracji prof. Stannego. W zasadzie do niedawna zajmowałem się głównie ilustracją dla dzieci, ale od kilku lat staram się poszerzyć moje pole działania. Korci mnie komiks, ilustracja fantasy, praca przy grach komputerowych, filmie...

Ilustracje? Aż korciło zapytać z czego cieszy się najbardziej lub co uważa za swoje największe osiągnięcie. Bartek odpisał bardzo prosto.
Mam wrażenie, że moim podstawowym sukcesem zawodowym jest to, że od ukończenia studiów robię ilustracje. Z różnymi wynikami finansowymi, jednak od 12 lat rysuję i moje prace są drukowane przez największe polskie wydawnictwa. Jeśli chodzi o wystawy i konkursy, to raczej ich unikam, choć w kilku brałem udział. Wolę zwyczajnie pracować.

Pozostaje nam życzyć dalszych sukcesów i kolejnych pomysłów na prace w temacie książek Terrego!

Z tego miejsca chciałam Bartkowi bardzo serdecznie podziękować za udostępnienie nam dotychczasowych obrazów!

Cała galeria na naszej stronie.

Zobacz powiązane książki: Potworny Regiment

Autor: Grace