Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Dyskowa Aplikacja zdaniem Guardiana

2012-11-12 11:24:33

Mając na swoim koncie 70 milionów sprzedanych książek, nadszedł chyba ten moment, by zaufać nowym technologiom. "Już niedługo" głoszą napisy na jedynych oficjalnych informacjach odnośnie aplikacji. Czy oznacza to, że pojawi się za tydzień, miesiąc czy pół roku? Tego nie wiemy.
Wiemy jednak, że aplikacja ma działać na iPadach i dotyczyć Świata Dysku. Wydawcą jest Transworld Publishers z pomocą Random House. Można by się spodziewać, że główny wydawca twórczości Terrego Pratchetta zadba o jakość aplikacji dotyczącej swojej marki.

Tytuł Discworld App sugere, że jest to raczej spin-off z książek, niż aplikacja dotycząca którejś z powieści. Coraz częściej pojawia się też trend przenoszenia fikcji literackiej w cyfrowe aplikacje tak bliskie współczesnej młodzieży.

Dobrym przykładem takiej publikacji jest War Horse na podstawie książki Michaela Morpurgo. Aplikacja przedstawia powieść w połączeniu z interaktywną osią czasu, dokumentami dotyczącymi Pierwszej Wojny Światowej oraz wywiadami. Jest to również doskonała współpraca wydawcy tej książki - Egmontu, wydawcy aplikacji Touch Press, oraz produkcji filmowej Illuminations.

Można więc spodziewać się raczej uzupełnienia dla Świata Dysku, niż kolejnej wersji tych samych książek.


źródło

Autor: Grace