Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Zbliża się Strzeżenie Wiedźm w Dyskowym mieście na Kuli

2012-11-16 11:45:46

Wincanton zasłynęło już kilkukrotnie, ostatnio z tego, że znany tam sklep Discworld Emporium wydał książkę 'the Compleat Ankh-Morpork' - unikalny przewodnik po największym mieście Świata Dysku. Mogliśmy podziwiać już przepiękną dwustronną mapę dołączoną do książki, a także niezwykłe stroje w jakich pojawili się mieszkańcy Wincanton podczas premiery.
Discworld Emporium Świętuje wydanie książki

Miasto jednak już wcześniej stało się dyskową stolicą w świecie Kuli.

W 2002 roku Wincanton zostało oficjalnie mianowane bliźniakiem Ankh-Morpork,a trzy lata temu Taylor Wimpey, deweloper zaproponował plan nazywania nowych ulic miejscami ze Świata Dysku.

Tak powstały ulice Treacle Mine Road (Kopalni Melasy), Peach Pie Street (Ciasta Brzoskwiniowego) i Morporska.

Wyświetl większą mapę

Właściciel sklepu Discworld Emporium, Bernard Pearson i dobry przyjaciel Sir Terrego 10 lat temu utorował drogę do połączenia miasta z Ankh Morpork.

Książka jest efektem rocznej pracy, artystycznych starań, oraz testamentu geniuszu Terrego jako pisarza fantasy. Wszyscy w Discworld Emporium jesteśmy dumni, że mogliśmy odegrać swoją rolę w przygotowaniach a także otwarci na dalsze zacieśnianie więzi pomiędzy Ankh-Morpork a Wincanton w 10 rocznicę połączenia.

Każdego roku, w Wincanton świętuje się tradycję Strzeżenia Wiedźm, czas ten nieco przypomina nasze Boże Narodzenie.
Z tej okazji, w przyszłym tygodniu spodziewane jest przybycie setek fanów Terrego Pratchetta.

Colin Winder, burmistrz Wincanton powiedział Strzeżenie Wiedźm jest czymś niezwykłym dla tego rejonu. Wszystko, co przynosi aż taki rozgłos jest mile widziane.

Uroczystości odbędą się 24-25. listopada. W tym roku świętowanie połączenia dwóch światów występuje pod hasłem "Cały Dysk jest Sceną". Dlatego będzie można tam spotkać bardów, aktorów oraz rozmaitych innych ludzi wspólnie biesiadujących i w tak niezwykły sposób świętujących spotkanie fanów człowieka w kapeluszu.

Weekend rozpocznie się od świętowania Klatchiańskich Nocy w piątek, następnie będzie można wziąć udział w rozmaitych grach, dyskusjach, ceremoniach, w obecności dyskowych notariuszy, dygnitarzy i ciasta.

Zapraszamy by się pokazać w Konkursie na Miss Świata Dysku, niezależnie od gatunku i płci.Bikini jest tylko dla chętnych, ale trzeba będzie się wykazać odrobiną talentu i bystrymi odpowiedziami na pytania!
W niedzielę odbędzie się też aukcja charytatywna, na której pojawią się rozmaite przedmioty przyniesione przez fanów.

W duchu całej uroczystości, Pani Dibblah przygotowuje konkurs pasztecików z mięs nazwanych i bezimiennych (ze względu na elfy i bezpieczeństwo, mile widziane są również słodkie tarty i ciasteczka) oraz można spodziewać się budowania najdłuższego sznura kiełbasek, jaki człowiek kiedykolwiek widział. Będzie to prezent dla Twórcy.

Więcej szczegółów o samej imprezie na stronie Discworld Emporium


źródło

Zobacz powiązane książki: The Compleat Ankh-Morpork

Autor: Grace