Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Świętowanie Nocy Strzeżenia Wiedźm: Wincanton przygotowane na przybycie Sir Terrego Pratchetta.

2012-11-26 06:50:49

Fani serii Świata Dysku Sir Terrego Pratchetta odbyli podróż z wielu zakątków świata, by wziąć udział w tym niezwykłym, trzydniowym szaleństwie.

Wincanton


Obchodzone podczas tego weekendu święto jest wyjątkowe ze względu na to, że jest to 10 rocznica od kiedy Wincanton stało się miastem partnerskim Ankh-Morpork.
Główne obchody odbyły się w ratuszu w sobotę po południu. Do Terrego Pratchetta dołączył burmistrz Colin Winder i wielu innych dostojników, by razem uczestniczyć w tworzeniu niezwykłej historii.

Bernard Pearson, założyciel Discworld Emporium powiedział: Raz jeszcze nasze miasto przygotowało się na przyjęcie setek ludzi z całego świata. Przyjmujemy fanów Terrego Pratchetta z Holandii, Francji, Afryki Południowej i Ameryki. Wszystkich witamy serdecznie. Nie ma innego miasta, które byłoby bliźniaczym do tak magicznego miejsca. Powoduje to, że Wincanton jest miejscem jedynym w swoim rodzaju.

Świętowanie rozpoczęło się w piątek wieczorem od Klachtańskiej Nocy w miejscowym The Bear Inn - przyjęcia pełnego gier i rozmów.
Sobotni poranek obfitował w moc atrakcji w całym mieście, począwszy od jarmarku rękodzieła w The Nog Inn po próbkę pokazu burleskowego tańca.
Setki pielgrzymów Pratchetta, ubranych w klimatyczne stroje, o 14 wzięło udział w wielkiej paradzie, która wyruszyła spod siedziby Discworld Emporium i przemierzyła całe miasto aż do Rynku.
Pochód, wraz z podążającymi za nim „cywilami” długo po osiągnięciu celu świętował w pobliskich barach na tradycyjnej Strzeżeniowiedźmowej kolacji.

Imprezę zakończyła niedzielna aukcja charytatywna.

Amy Cutts, prowadząca The Nog Inn, stwierdziła, że Noc Strzeżenia Wiedźm jest jednym z najbardziej pamiętnych weekendów w roku. To wielkie wydarzenie ze wspaniałą grupą ludzi przyjeżdżającą do Wincanton. Wszyscy wyczekujemy tego czasu. Zawsze wtedy w mieście panuje miła atmosfera a Noc Strzeżenia Wiedźm wyróżnia Wincanton na tle wszystkich innych miast. To najlepszy sposób by łagodnie przejść do sezonu świątecznego, w towarzystwie rozbawionych ludzi w szampańskich nastrojach.

Źródło

Autor: Marek Sobczak