Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Długa Ziemia rozpocznie nowy rok!

2012-12-02 18:14:53

okładka Long Earth
Znana jest już data, na którą wyczekiwaliśmy przestępując z nogi na nogę, również dlatego, że planujemy dla Was niespodzianki.

Duet Terry Pratchett i Stephen Baxter, czyli powieść science-fiction pod tytułem Długa Ziemia już 10. stycznia w Polskich sklepach!

Pomysł Terrego, który wiele lat temu wylądował w szufladzie, znalazł się niedawno. Terry dawno nie pisał w tym gatunku, poprosił więc Stephena Baxtera o pomoc. Potrzebował fachowca, która będzie rozumiał co oznaczają światy równoległe i pomoże mu napisać tę książkę.

Stephen sam powiedział, że właściwie to książkę napisał Terry, a on sam ją tylko wypolerował. Nazwał ją też science-fiction w wersji miękkiej.

Książka opowiada o pewnym urządzeniu, które właściwie zbudować może absolutnie każdy. Nazywa się ono stepper. Użycie go pozwala na przenoszenie się pomiędzy światami równoległymi, bardzo podobnymi do naszego, z tym wyjątkiem, że nie ma tam ludzi.

Otwierają się więc nowe możliwości. Okazuje się też, że istnieją ludzie, którzy potrafią przekraczać te światy całkowicie naturalnie i żadne urządzenia nie są im potrzebne. To mogłoby by też tłumaczyć rozmaite tajemnicze zaginięcia czy też pojawienia się ludzi. Niesie to również swoje ograniczenia. Otóż nie da się w ten sposób transportować żelaza (chyba, że mikro ilości rozpuszczone w czymś innym - np. krwi ludzkiej). Chcąc podróżować, należy wrócić do swoich korzeni, nauczyć się survivalu.

Zapraszamy więc w fascynującą podróż po świecie znacznie bardziej rzeczywistym niż Świat Dysku, choć równie ciekawym.

Zobacz powiązane książki: Długa Ziemia

Autor: Grace