Zobacz w galerii:

Trollowy most w skali 1:1 do f...

Budujemy nowy most!...

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Długa Ziemia najlepszą książką SF według Goodreads!

2012-12-04 23:04:47

Goodreads
Liczący sobie ponad 12 milionów użytkowników portal GoodReads ogłosił listę najlepszych publikacji roku 2012. W plebiscycie brało udział 1 156 852 osób.
Liczbą 7670 głosów w kategorii SF wygrała Długa Ziemia autorstwa Terrego Pratchetta i Stephena Baxtera bijąc tym samym na głowę takich autorów jak Orson Scott Card, John Scalzi, czy Jack Cambell.

Przy okazji z przyjemnością informujemy, iż objęliśmy patronat nad polskim wydaniem Długiej Ziemi, która trafić ma do sklepów 10. stycznia 2013.

Idea światów równoległych to jeden z najbardziej nośnych tematów, z jakimi mierzy się od lat literatura science fiction. Ale jeszcze nigdy nie pisano o tym z takim entuzjazmem, jak w nowej powieści dwóch gigantów brytyjskiej fikcji. To prawdziwy triumf wyobraźni!
„Independent”

Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?

Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spalony dom unikającego ludzi naukowca, który zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje niezwykły przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz... ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.

„Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem.

Zobacz powiązane książki: Długa Ziemia

Autor: Grace