Zobacz w galerii:

Figurki i konstrukcje Lego stw...

Lego z kolekcji Uuu!...

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Dyskowe produkcje w 2013 roku.

2012-12-07 09:41:43

The City’s Finest: Corporal Nobby Nobbs, Captain Carrot Ironfoundersson, Commander Sir Samuel Vimes, & Sergeant Fred Colon


Jeśli jeszcze któryś z fanów Świata Dysku nie zdążył się zorientować w 2013 roku jesienią pojawi się kilka telewizyjnych serii na podstawie książek Terrego Pratchetta.

Jak już wiadomo od kilku miesięcy, pierwszym z nich będzie 13 jednogodzinnych odcinków serialu Straż. Akcja tej produkcji rozpoczyna się w chwili zakończenia akcji Niucha. Serial skupi się na losach Sir Samuela Vimesa – komendanta Sił Porządkowych Ankh-Morpork zwanych po prostu Strażą Miejską.

Jak przyznał sam Terry Pratchett na tegorocznym nowojorskim Comic Conie, wedle jego zamysłu serial miałby być jego wersją CSI. Serial został zamówiony przez stację SKY, jednak będzie pokazywany na BBC America. Produkcją zajmuje się utworzona niedawno przez Rhiannę Pratchett i Roba Wilkinsa grupa Narrativia.

Sky i MOB Media mają także w planach adaptację (czwartą w kolei) dyskowej powieści na film telewizyjny. Kolejną produkcją mają być Niewidoczni Akademicy. Prace nad nią mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Źródło

Zobacz powiązane książki: Niewidoczni Akademicy

Autor: Marek Sobczak