Zobacz więcej z kategorii: wywiady

Dlaczego zdaniem Terrego Pratchetta David Tennant jest najlepszym Doctorem

2012-12-08 00:00:39

Podczas spotkania z fanami w nowojorskim B&N na Union Square, Terry Pratchett i Rob Wilkins odbyli dyskusję na temat ostatniej produkcji Terrego – Dodgera. Rozmowa jednak kilkukrotnie zboczyła na zupełnie niepowiązane z głównym tematem tory. Przewinęły się między innymi wątki właśnie powstającego serialu o Straży Miejskiej Ankh-Morpork, pod enigmatycznym tytułem Straż, o Nacji oraz Doktorze Who, którego wielkim fanem okazał się być Terry Pratchett.
Terry and Rob talking about Doctor WhoRob: David Tennant mógłby zagrać kogokolwiek. Mógłby zagrać Moista von Lipwinga.

Terry: Oglądałem Doctora Who od pierwszego odcinka. Jeśli jesteś prawdziwym fanem Doctora Who, może wiesz, że kiedy BBC zaczęła jego emisję, pierwszy odcinek obejrzało niewiele osób. Jednak te osoby, które go widziały, opowiadały innym o tym niezwykłym serialu. W kolejną sobotę więc BBC powtórzyło pierwszy odcinek przed emisją kolejnego, by wszyscy mogli zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Byłem tam i ja, chowając się za kanapą.

Rob: Przepraszam, ale William Hartnell [odtwórca roli pierwszego Doctora] nie był Davidem Tennantem.

Terry: Nie, ale David Tennant jest definitywnie Davidem Tennantem. On jest najlepszym Doctorem ze wszystkich Doctorów Who, ponieważ jest aktorem. Co najważniejsze jest... zabawny. Nowi Doktorzy to po prostu śmieszne klauny. Trochę tak jak ty [Rob]. No, ale nie ważne.

Rob: W porządku. Zgłoszę się na kasting do tej roli.

Terry: Ha!Źródło

Zobacz powiązane książki: Autobiografia - A life in footnotes

Autor: Marek Sobczak