Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Czas zacząć odliczanie do premiery Długiej Ziemi

2012-12-08 00:11:41

okładka Long Earth
10 stycznia nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się powieść Długa Ziemia autorstwa dwóch gigantów fantastyki:

Terry’ego Pratchetta oraz Stephena Baxtera.

Pierwszy to autor kultowego cyklu Świat Dysku, który na całym świecie ma miliony fanów. Drugi to jeden z najwybitniejszych brytyjskich autorów fantastyki naukowej. Z połączenia ich talentów powstała książka wyjątkowa, co potwierdza „Independent”:

Idea światów równoległych to jeden z najbardziej nośnych tematów, z jakimi mierzy się od lat literatura science fiction. Ale jeszcze nigdy nie pisano o tym z takim entuzjazmem, jak w nowej powieści dwóch gigantów brytyjskiej fikcji. To prawdziwy triumf wyobraźni!

W tej chwili sztab naszych najlepszych specjalistów dopracowuje polską okładkę, którą postaramy się zaprezentować już w przyszłym tygodniu.

Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?

Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spalony dom unikającego ludzi naukowca, który zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje niezwykły przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz... ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.


„Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem.

Autorzy: Terry Pratchett, Stephen Baxter
Tytuł: Długa Ziemia
Tytuł oryginału: The Long Earth
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 10.01.2013
Liczba stron: 368
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Cena detaliczna: 32,00 zł

Zobacz powiązane książki: Długa Ziemia

Autor: Informacja prasowa