Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Podsumowanie roku Snowgum Films

2013-01-04 21:49:27

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich cudownych ludzi dnia dzisiejszego!

Tak zaczynają podsumowanie niezwykle owocnego roku pracy członkowie ekipy Snowgum Films.

2012 roku był dla nich niezwykły. W końcu udało im się zakończyć zdjęcia do ich wymarzonego projektu - Trollowego Mostu. Udało im się wykonać cały stos wideoklipów, a po zgłoszeniu na GenCon (jeden z największych konwentów fantasy w Stanach Zjednoczonych) z projektem Blood on The Game Dice (Krew na Kostce do Gry – krótkometrażowy film opowiadający o tym, co może zdarzyć się podczas sesji RPG), którym wygrali cały stos nagród. Dzięki pracy nad tymi projektami mieli możliwość spotkać się i pracować z najbardziej niesamowitymi ludźmi. 2012 był z pewnością najlepszym rokiem w całej historii ich działalności. Jednocześnie zasiał ziarno, które zaowocować może jeszcze bardziej niesamowitym rokiem 2013.

Co zdarzy się w 2013 roku? Członkowie Snowgum Films mają nadzieję na jeszcze więcej klipów wideo, rozpoczęcie pracy nad przygotowaniami do kolejnej ekranizacji opowiadania fantasy kolejnego niezwykłego autora, a co najważniejsze gotowy Trollowy Most ujrzy światło dzienne!
Tak, dobrze słyszeliście. Choćby piekło miało zaatakować, choćby miał nastąpić potop, po dekadzie ciężkiej pracy Trollowy Most będzie oddany pod ocenę mas!

Kiedy dokładnie jeszcze ciągle jest ustalane, choć istnieje kilka przypuszczeń. Autorzy Trollowego Mostu będą wiedzieć więcej, gdy dowiedzą się kiedy zakończy się postprodukcja. Będą jednak dążyć by film został ukończony najpóźniej na Konwent Świata Dysku w tym roku (który z nich dokładnie nie wiadomo, ale pozwala to umieszczać datę premiery pomiędzy kwietniem a listopadem 2013).

Przed zespołem jeszcze bardzo dużo pracy. Wszelka pomoc, również na tym etapie produkcji, jest przez nich mile widziana. Coraz częstsze aktualizacje na temat postępów nad projektem napawają optymizmem. Prace polegają teraz przede wszystkim na siedzeniu przed komputerem i nakładaniem tekstur, edycją zebranego materiału, co na pewno nie jest najbardziej ekscytującym etapem prac. Jeśli ktoś zajmuje się tego typu pracą i chciałby być pomocny w postprodukcji Snowgum Films będą wdzięczni za każdą pomoc. Do ukończenia prac potrzeba bardzo dużej drużyny. Można się z nimi skontaktować posługując się danymi podanymi w zakładce kontakt na ich stronie.

Nie ogłaszano tego jeszcze, ale reżyser na początku grudnia zdecydował się na kilka dodatkowych ujęć trolla pod mostem, słuchającego Cohena. Specjalnie dla tych ujęć rozłożono kilka ścian mostu i przygotowano odpowiednie miejsce.

Możecie je zobaczyć na zdjęciu poniżej:
Troll Under The Bridge


Widzicie pył przedostający się przez pęknięcia w murze? To dobijająca się data premiery Trollowego Mostu!

Snowgum Films dziękują wszystkim fanom za wsparcie w mijającym roku. Obiecują większe i wspanialsze produkcje w przyszłości.

Zobacz powiązane książki: Trollowy most, Trollowy Most - film

Autor: Marek_Sobczak