Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Ach, ten 2013!

2013-01-08 21:03:40

Poprzedni rok obfitował w premiery i niespodzianki. Jakie więc tempo ma być utrzymane na obecny rok?

No właśnie, co nas czeka w tym roku?

Zacznijmy od tego, że 10. Stycznia cieszymy się polską premierą Długiej Ziemi - jest to kolaboracja Terrego Pratchetta i Stephena Baxtera. Oryginalny pomysł należy do Terrego, który rozpoczął pisanie ponad 20 lat temu, po czym pomysł wrzucił do szuflady. Wspomniał, że gdyby wtedy dokończył dzieło, prawdopodobnie byłby teraz pisarzem Science-Fiction a nie fantasy. Stephena zaprosił do współpracy, gdyż jak powiedział - potrzebował kogoś kto rozumie teorię światów równoległych.

Warto zwrócić uwagę, że w tym roku obchodzimy 30 lecie istnienia Świata Dysku! Wprawdzie dopiero w listopadzie, ale nie stoi na przeszkodzie by zacząć świętować już od początku roku!

Późną wiosną lub wczesnym latem powinniśmy się spodziewać polskiej premiery Dodgera! Czekamy niecierpliwie!

Produkcja filmowa Narrativia założona przez Roba Wilkinsa - asystenta Terrego, Rhiannę Pratchett - córkę Terrego i Roda Browna - producenta dotychczasowych filmów ze Świata Dysku zapowiedziała również 2 seriale, które mamy mieć możliwość obejrzeć już w tym roku:
13 odcinkowy serial o Straży Miejskiej Ankh-Morpork - jego akcja ma rozpocząć się w momencie zakończenia Niucha i być kontynuacją przygód Straży;
oraz drugi serial - Dobry Omen, ten już na podstawie książki.

To jednak nie koniec niespodzianek.
Otóż zaraz po wydaniu Długiej Ziemi w Anglii, Terry i Stephen zapowiedzieli, że rozpoczęli pisanie kolejnej części.
Długa Wojna - bo taki będzie prawdopodobnie jej tytuł, ma ukazać się 20. czerwca tego roku. Sam tytuł wskazuje już nieco na kierunek rozwoju akcji.

Zapowiadana już wcześniej czwarta część Nauki Świata Dysku - Sąd Ostateczny ma się ukazać na zachodzie już w kwietniu tego roku!

W Anglii bardzo ciepło został przyjęty zbiór opowiadań A blink of the screen, który w Polsce wstępnie jest przewidywany na dopiero 2014 rok, jednakże na zachodzie w tym roku ma ukazać się druga część pod tytułem A Slip of the Keyboard: Collected Non Fiction.

Któż to wie, ile jeszcze niezapowiedzianych niespodzianek nas czeka! Ten rok będzie gorący!

Zobacz powiązane książki: Dodger, Dobry Omen, Długa Ziemia, Długa Ziemia 2, Nauka Świata Dysku IV Dzień Sądu

Autor: Grace