Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: dyskowe superfakty

Zagłada! Zgroza! Zmrok!

2013-01-12 14:22:01

Dyskowe SuperFaktyZagłada! Zgroza! Zmrok!

W dzisiejszym wydaniu:
Czemu i czym Was dziś straszymy?

Niedawno na małej wysepce znanej naszym kartografom jako „PZKLCRCIS” (Plama Z Kawy Lub Czegoś Równie Czarnego I Smolistego), główny prorok podczas swego codziennego odprawiania mantry w oparach mieszanki z odcisków teściowej jego przyszłej siostry, odkrył złowieszczą tajemnicę skrywaną przez bogów. Otóż, w swojej wizji widział on nierównego naleśnika, lekko skropionego miodem na wielkim stole, przy którym siedziały bóstwa i kłóciły się o niego. W efekcie danie zostało rozerwane, podeptane, a nawet spalone!!!
Prorocy utożsamiają naleśnika z dyskiem, a harmider panujący wokół z rychłą zagładą!!!

Co na to specjaliści?
Magowie zabarykadowali się w swej wieży przed wściekłym tłumem - który zapewne po przeczytaniu tego artykułu powinien się pojawić – i nie odpowiadają na żadne nasze pytania! Zapewne ukrywają przed nami jakiej swoje magiczne tajemnice!
Wiedźmy podchodzą do tego sceptycznie mówią, iż nie widzą żadnych naturalnych oznak końca świata, czy czegoś tam…, za to przepowiadają plagę ślimaków zimowych w połowie lata i powódź za rok.

Nie udało nam się zamienić słowa z patrycjuszem, który jak mówi z ironicznym uśmiechem na twarzy, że jest bardzo zajęty budowaniem przyszłości miasta i nie ma czasu na komentowanie dziwnych wymysłów. Komendant Straży miejskiej przepowiedział pełną gotowość przy ewentualnych rozruchach ulicznych.

Co myślą o tym inni?
Koniec, który nastąpi 25. dnia czwartego miesiąca 461. roku Ery Trójokiej Sowy Informacja ta dotarła do nas stosunkowo niedawno. Cały Dysk boi się o swoje życie i dobytek. W Quirmie banki pootwierały specjalne konta i lokaty aby zabezpieczyć sprawy finansowej swych klientów przed apokalipsą. Tamtejszy obecny król rozkazał wyremontować swój stary podpałacowy schron.

Sto Lat ogłosił kryzys i niechybną klęskę głodową, gdyż przerażeni sprzedawcy wolą zachowywać żywność dla siebie na czarną godzinę, niż rozprowadzać ją ot tak jak zawsze, więc coraz to bardziej zwiększają ceny artykułów spożywczych. Nie mniejszy bałagan zrobił się w tamtejszej poczcie, która zawalana jest listami kondolencyjnymi.

Überwald świętuje! Radość ogarnęła ów region zamieszkany głównie przez wampiry, wilkołaki i nieumarłych. Zorganizowali oni w ten czas festiwal „Danse Macabre”, gdyż jak mówią wreszcie będą mogli umrzeć. Nasi codziennikarze polecają to wydarzenie z powodu wielu ciekawych - bo nietypowych - atrakcji. Poza tym według uczonych w kreśleniu cyrklem Überwald będzie ostatnią częścią Dysku, która ulegnie zagładzie!

Zapraszamy na wycieczki organizowane przez G.S.P. Dibblera!!! Do dowolnego miejsca za odpowiednią cenę!!! W dniu 27.04.461 - przedpłata obowiązkowa!!!
Kupujcie naszą azetę!!! Na bieżąco będziemy Was informować o Końcu Świata!!!

Datowane 26.04 461r. Ery Trójokiej Sowy

Autor: Michał Dziwak