Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Wiedźmy - nowa gra planszowa

2013-01-24 20:43:15

The Witches to druga, po Ankh-Morpork, gra planszowa firmy Treefrog osadzona w Świecie Dysku. Premierę wersji anglojęzycznej zapowiedziano na wrzesień, ale już dziś twórcy uchylają nam rąbka tajemnicy na jej temat.

Tym razem wcielimy się w postaci młodych czarownic uczących się swego fachu pod bacznym okiem Babci Weatherwax i Niani Ogg. Nabierzemy wprawy w rzucaniu czarów i głowologii, zmagając się wyzwaniami począwszy od chorej świni, a skończywszy na inwazji elfów. Jeśli zaś będzie naprawdę źle i zaczniecie się obawiać, że to początki chichotu, nie zapomnijcie, że ratunek można znaleźć w filiżance herbaty.

Gra będzie przeznaczona dla nie więcej niż czterech osób rywalizujących lub wspierających się w zmaganiach z przeciwnościami. Prawdopodobnie okaże się więc czymś w sam raz na spędzane z rodziną niedzielne popołudnie. To jednak nie wszystko, bo do świata czarownic będzie można się też wybrać samemu, ale wtedy radziłabym zachować ostrożność i upewnić się najpierw, czy macie Nac Mac Feegle po swojej stronie.

Po polsku ma zostać wydana przez Phalanx Games Polska - to samo wydawnictwo, które wydało Świat Dysku.


\"Wiedźmy,

Zobacz powiązane książki: Trzy Wiedźmy

Autor: Melissa