Zobacz więcej z kategorii: szerzej o twórczości

Adaptacja Dodgera

2013-02-17 09:49:57

Studio theatre club
W styczniu, już cztery miesiące po wydaniu Dodgera, Sir Terry doczekał się wystawienia swojej najnowszej powieści na scenie Unicorn Theatre w Abingdon (Oxfordshire). Sztuka została przygotowana przez amatorską grupę Studio Theatre Club do której należy, między innymi, Stephen Briggs, znany ze współpracy z Pratchettem. W dniu premiery (22.01) wśród publiczności znalazł się sam Sir Terry Pratchett.

Założony w 1969, roku Studio Theatre Club wystawia sztuki na podstawie książek Terry’ego już od roku 1991, kiedy to reżyser Stephen Briggs zwrócił się do Pratchetta z pytaniem o pozwolenie na wystawienie Trzech Wiedźm, które oczywiście otrzymał. Od tamtego czasu, sztuki na podstawie książek z serii Świata Dysku stanowią stały element repertuaru tej grupy ─ Dodger jest już osiemnastą dyskową książką, którą przenieśli na deski teatru. Większość z tych adaptacji jest publikowana; wystawiały je różne amatorskie grupy w ponad dwudziestu krajach.
Jeszcze przed premierą, Pratchett powiedział, że nie może doczekać się aż zobaczy Dodgera, pochwalił działalność Studio Theatre Club, po czym, w typowym dla siebie stylu, dodał:

„ – Lubię ich przedstawienia, ponieważ zawsze wpuszczają mnie za darmo!”
Niestety, Dodger zniknął ze sceny Unicorn Theatre równie szybko jak się tam pojawił ─ ostatni spektakl odbył się 26 stycznia.

Zdjęcia ze spektaklu można obejrzeć w galerii na stronie Studio Theatre Club

źródło

Zobacz powiązane książki: Dodger

Autor: Motopompa