Zobacz więcej z kategorii: dyskowe superfakty

Przyczyna konfliktu Fabrikerede -Uvirelight

2013-03-02 14:21:56

Każdy z mieszkańców naszego miasta choć raz słyszał o konflikcie między rodem Fabrikerede oraz rodem Uvirkeligt. Te dwa znane i cenione od lat rody od 253 lat żyją w otwartym konflikcie wypowiedzianym równocześnie w poniedziałek (dokładna rocznica mija za parę dni).

Historycy od 50 lat badają tą sprawę chcąc dowiedzieć się prawdziwej przyczyny, która została zapomniana podobno dwa tygodnie po zaistnieniu "incydentu". Prawdopodobnie miało to związek z małym eksperymentem przeprowadzonym na uniwersytecie, o którym przeczytacie państwo na następnej stronie. Jak dowiedzieliśmy się od głównego przewodniczącego rady pilnującej porządku obserwowania postępów, w odkrywaniu nowych faktów profesora nauk antycznych i socjologi dr.hab.far.ch.nwmcd.min. Arnolda Bedstefara, historycy przyglądając się poszczególnym członkom rodów odkryli że nastoletnia Jadwiga Fabrikerede podczas podobno tradycyjnej w tych czasach "pogoni za uciekającą świnią", która miała okazję odbywać się zawsze, gdy ktoś zapomniał zamknąć "cholerną furtkę", źle zrozumiała słowa Macieja Uvirkeligt, który zaoferował jej pomoc.

Przyczyną tego nieporozumienia mogło być błoto które zwykle w takiej pogoni miało zwyczaj zatykać uszy lub braki w uzębieniu Macieja wywołane, jak piszą kroniki terribili conventus eum terræ, czyli mężnym wyczynem, jak podaje nasz tłumacz Briller Oversætter.

Oba rody stwierdzając że ów fakt był zwykłym nieporozumieniem. W nadchodzącą rocznicę tego wydarzenia planują wydać 2. przyjęcie na które zostaną zaproszeni wszyscy członkowie zwaśnionych rodów oraz arystokraci i prasa, dla uczczenia tego wydarzenia. Bo nie warto się kłócić czy to przez błoto w uszach czy braki w uzębieniu przodka rozpoczęły tę kłótnie. Czyż nie? Relacja z przyjęć będzie dostępna w przyszłotygodniowym wydaniu Pulsu.

Autor: Agreer