Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Rhianna Pratchett zainteresowana nową grą

2013-03-16 18:52:55

Rhianna Pratchett
Autorka Tomb Raider i Mirror's Edge powiedziała, że jej ojciec i autor serii "Świata Dysku” - Terry Pratchett, otrzymał oferty na kolejne gry, ale czekają na odpowiedni moment.

"Mam sentyment do oryginalnych gier. Tata jest otoczony grami i ciągnie go do nich", powiedziała Digital Spy.

"Tato sam jest graczem, ma więc pojęcie, co chciałby zobaczyć, ale właściwy projektant nie zapukał do nas jeszcze.

"Myślę, że tata czeka by projektanci go zaskoczyli. Myślę, że istnieje wiele możliwości i wiem, że ludzie mają wiele miłych wspomnień ze wszystkich trzech gier „Świata Dysku".

Dodała: "Teraz nastąpiło ponowne ożywienie na rynkui gier przygodowych, sądząc po przykładzie strony takiej jak Kickstarter, myślę, że gracze są coraz bardziej zainteresowani tym gatunkiem.

"Nigdy nie wiadomo, co nastąpi, a jeśli nastąpi odpowiedni moment i skontaktują się z nami odpowiedni ludzie, to myślę, że to będzie coś, czym tata i ja będziemy zainteresowani".

Rhianna Pratchett wyjaśniła również w ubiegłym roku kwestię przejęcia schedy po ojcu i dalszego pisania pisania powieści z cyklu Świata Dysku, tłumacząc, że one były "święte" dla jej ojca, ale nie jest pewna czy „nigdy nie pojawią się w jej przyszłości.

Zamiast tego pracować będzie w multimedialnej spółce produkcyjnej Narrativia i będą wspólnie pisać z BBC TV serię o Straży.

„ Świat Dysku” reprezentuje przygodówka „zaznacz i kliknij” (point-and-click) oparta na książce „Straż!” na PlayStation, PC i Sega Saturn w roku 1995.

Po niej ukazały się „Discworld 2: Missing Presumed...?” w 1997 r. i „Discworld Noir” w 2000 roku.

źródło

Zobacz powiązane książki: Discworld and beyond

Autor: Cudo Tyłeczek