Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Kto leci na Terrego?

2013-07-06 10:46:32

Hejka Pratchettoluby, mam do was pytanie. Czy lecicie na Terry'ego? Niewieścia część naszej społeczności pewnie odpowie na to pytanie chóralnym: Tak!!! Jednak tym razem nie chodzi mi o tu o niewątpliwie pociągającą powierzchowność naszego mistrza. Jakakolwiek jest wasza odpowiedź i tak jej nie znam, nie wiem więc czy wy lecicie, wiem jednak kto na pewno odpowiedziałby twierdząco i z entuzjazmem - Niemieccy fani. Przyczyniły się do tego (oprócz niekwestionowanego geniuszu sir Terry'ego i jego uroku) pewna gazeta, pewien festiwal i nasz drogi facebook. A było to tak...

Okładka Straż! Straż!
Straż! Straż!
24 kwietnia tego roku, książka "Straż! Straż!" została wybrana książką festiwalu City Reads odbywającego się co roku w Brighton and Hove. Na naszej stronie głównej 27 kwietnia pojawiła się o tym notka. Artykuł na ten temat znalazł się także na pierwszej stronie gazety "The Argus", która wychodzi w tym okręgu. Okazało się, że ten pierwszostronicowy tekst narobił także hałasu na starym kontynencie, a przynajmniej taką nadzieję mają ludzie z Brighton and Hove.

Po ukazaniu się artykułu, organizatorzy festiwalu City Readers zauważyli na facebook'owym koncie festiwalu oraz na twitterze bardzo dużą aktywność, ponad 150.000 polubień oraz udostępnień. Artykuł z "The Argus" utorował drogę do europejskich fanów Świata Dysku, którzy planują wizytę w Brighton choć nie ruszyła jeszcze sprzedaż biletów na festiwal.

Marcus Williams, który prowadzi w okolicy hotel Amherst powiedział: " Po trzecim telefonie z Niemiec, w sprawie rezerwacji pokoju w ostatni weekend września, zaczęliśmy się zastanawiać czy nie szykuje się jakiś zjazd, albo konferencja w pobliżu, o których nie wiemy. Więc kiedy czwarty gość z Niemiec zadzwonił w tej samej sprawie, spytaliśmy czy wybiera się na coś specjalnego.

Dowiedzieliśmy się, że przyjaciel przyjaciela zobaczył na facebooku artykuł w" The Argus" i zdecydował zarezerwować lot oraz pokój na wrzesień jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży biletów na to wydarzenie. Wygląda na to, że sir Terry Pratchett ma wielu fanów w Niemczech i wszyscy oni są podekscytowani możliwością przybycia na festiwal i zobaczenia go osobiście."

Książka sir Terry'ego - "Straż! Straż!", wokół której będą działy się wydarzenia festiwalowe, to ósma z serii Świat Dysku, jej autor pojawi się na festiwalu 29 września.

Marcus Williams dodaje: "Wspaniale wiedzieć, że tylu fanów z Europy przybędzie do Brighton, wszyscy oczekujemy z niecierpliwością na wspólne czytanie "Straż! Straż!" i Modlę się tylko żeby dostali bilety."

Źródło

Zobacz powiązane książki: Straż! Straż!

Autor: Nanny Ogg