Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Co to jest City Reads?

2013-07-06 11:17:27

City Reads to doroczny miejski festiwal czytania, którego celem jest szerzenie miłosci do książek oraz pomysł na rozszerzenie ewentualnych odbiorców w okręgu Brighton and Hove.

Projekt jest prowadzony przez Collected Works CIC - organizację rozwoju czytelnictwa z siedzibą w Brighton, specjalizującą się w nowatorskich wydarzeniach literackich (na małą i wielką skalę).

Idea jest prosta: wybranie jednej książki, jednego autora dla wszystkich - do czytania, dyskutowania, rozprawiania o niej oraz kreatywnego włączenia się w serię specjalnych wydarzeń, warsztatów oraz przedstawień związanych z tą książką.
Obchody City Reads mają miejsce raz do roku we wrześniu / październiku, w przeciągu trzech tygodni. Centralny punkt działań City Reads następuje w ostatnim tygodniu festiwalu na terenie kulturalnego centrum The Old Market w Hove. Jednak przez cały okres trwania festiwalu, jak okręg Brighton and Hove długi i szeroki, w bibliotekach, klubach, centrach społecznościowych, pubach i księgarniach mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia około festiwalowe.

The City Readers jest dla każdego, czy jesteś czytelnikiem okazjonalnym czy też zdeklarowanym miłośnikiem książek. Nie jest ważne co robisz, gdzie mieszkasz, co czytasz; City Readers jest po to aby otworzyć świat słów i pojęć przed wszystkimi ludźmi.

Chcesz się przyłączyć? Nie ma nic prostszego. Ideą jest zachęcenie wszystkich do czytania- po prostu idź do biblioteki czy księgarni, zdobądź wybraną książkę i zacznij czytać.


źródło

Autor: Nanny Ogg