Zobacz w galerii:

Trollowy most w skali 1:1 do f...

Budujemy nowy most!...

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: szerzej o twórczości

Długa Ziemia - pomysł sprzed 25 lat

2010-06-17 09:54:29

Wydawcy Transworld mają przyjemność ogłosić nawiązanie nowej, ekscytującej współpracy między Sir Terry'm Pratchettem i Stephenen Baxterem.

opis

Sir Terry Pratchett po raz pierwszy roztoczył swoją wizję łańcucha równoległych światów - Długiej Ziemi - w niedokończonej powieści i dwóch opowiadaniach z roku 1986, po napisaniu Równoumagicznienia, trzeciej części popularnego cyklu o Świecie Dysku. Teraz jego długo dojrzewający pomysł nareszcie ma ujrzeć światło dzienne dzięki dwóm jeszcze nie zatytułowanym książkom, napisanym we współpracy ze Stephenem Baxterem, autorem Flood, Ark oraz serii Time's Tapestry i Destiny's Children.

"Nasza Ziemia jest tylko jednym z łańcucha równoległych światów, z których każdy trochę (lub znacznie) różni się od sąsiadów bezgranicznym krajobrazem nieskończonych możliwości. I tylko krok dzieli jeden świat od drugiego..."
Umowa została zawarta za pośrednictwem Colina Smythe i Ralpha Vicinanza, a pierwsza powieść z serii Długiej Ziemi ma zostać wydana przez Doubleday wiosną 2012r.

Co więcej, w ostatnim czasie Sir Terry Pratchett ukończył I Shall Wear Midnight (dosł. Ubiorę się w północ), czwartą książkę z cyklu o Akwili Dokuczliwej, która ma zostać wydana we wrześniu. Pisarz pracuje również nad kolejną powieścią ze Świata Dysku, której publikacja planowana jest na jesień 2011r. Wersja w miękkiej oprawie trzydziestej siódmej pozycji serii, Niewidocznych Akademików, właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Corgi.

Zobacz powiązane książki: Long Earth

Autor: Szamajim