Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Długi Mars – pierwsze informacje

2014-01-09 22:05:43

Na brytyjskim Amazonie pojawiła się możliwość przedpremierowego zamówienia trzeciej części Długiej Ziemi – Długiego Marsa.

Książka w twardej oprawie, zamówiona przedpremierowo będzie kosztować 16,33 funty. Wysyłka oczywiście w dniu premiery, czyli 19 czerwca 2014 roku. Wraz z prezentacją książki (która nie posiada jeszcze projektu okładki) pojawiło się krótkie zarysowanie fabuły.
\"Długa

W latach po kataklizmie wywołanym erupcją w Yellowstone, następuje przemieszczenie ekonomii z Ziemi Podstawowej do pobliskich Długich Ziemi na niespotykaną do tej pory skalę. Sally, Joshua i Lobsang oczywiście są zamieszani w to ryzykowne przedsięwzięcie, kiedy jednak niespodziewanie, jak grom z jasnego nieba, z Sally kontaktuje się, uznany od bardzo dawna za zaginionego, ojciec – wynalazca prototypu Krokera – Willis Linsay. Informuje ją, że planuje niezwykłą podróż wzdłuż Długiego Marsa i chciałby by mu towarzyszyła. Jego córka szybko przekonuje się jakie są jego prawdziwe motywy działania…
Tymczasem Dowódca Marynarki Wojennej USA, Maggie Kauffman rozpoczyna swoją własną ekspedycję poza zewnętrzne limity dalekich Długich Ziemi.
Dla Joshuy kryzys, z którym musi się zmierzyć, znajduje się znacznie bliżej domu. Zostaje on wplątany w trudną sytuację z Następnymi: super inteligentnymi post-ludźmi, którzy zaczynają się pojawiać wśród populacji skrytego w odległych Długich Ziemiach Szczęśliwego Portu. Ignorancja i strach „normalnych ludzi” powodują coraz ostrzejsze ruchy przeciwko Następnym. Dramatyczna rozgrywka wydaje się być nieunikniona…

Zobacz powiązane książki: Długa Ziemia, Długa Wojna

Autor: Marek Sobczak