Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Tam i z powrotem na Piątym Elefancie

2014-01-19 11:15:35

Nie ma nic lepszego jak dobra książka na wakacje. Czytanie jest bowiem równie przyjemne w domu pod kocykiem, z kubkiem kakao w ręce, jak i na plaży w cieniu palm. Zapewne to samo pomyślał sobie pewien miłośnik twórczości Terrego Pratchetta, wypożyczając przed swoimi wakacjami „Piątego Elefanta” z pobliskiej biblioteki w Sutton.
Niestety książka nie została zwrócona w terminie. Ba! Nie została zwrócona przez następnych kilka lat, pomimo rozlicznych ponagleń i przypomnień wysyłanych do zapominalskiego czytelnika. Piąty Elefant został uznany za zaginionego po kilku latach nieobecności w bibliotece na Cheam Station w Sutton (Wielka Brytania).
Jednak książka, którą uznano za zaginioną na zawsze, została wypatrzona przez bystre oko jednego z turystów (czyż to nie Dyskowy zbieg okoliczności?) w małym hoteliku na Mauritiusie, ponad 6000 mil od miejsca skąd została wypożyczona.
\"

Po sprawdzeniu exlibrisu turysta zorientował się w sytuacji i postanowił zwrócić książkę do jej rodzinnej biblioteki w Wielkiej Brytanii. Książka została dostarczona na biblioteczną półkę w listopadzie 2013 roku po swoich przedłużonych wakacjach w słońcu. Jest znów dostępna dla wszystkich czytelników, także tych zapominalskich.
Hannah Bell, bibliotekarka z biblioteki w Cheam powiedziała: „Ktoś po prostu odłożył ją na półkę zwróconych książek, z krótką notatką mówiącą gdzie została znaleziona. To musiał być dobry Samarytanin. Nic takiego nigdy wcześniej się nie zdarzyło”. Piąty Elefant wrócił na swoje miejsce po długiej podróży.
\"

Zobacz powiązane książki: Piąty elefant

Autor: Marek Sobczak