Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Konferencja Wszystko o Pratchetcie

2014-01-26 20:29:11


Pracownia Badań nad Literaturą Dziecięcą i Fantastyczną


oraz

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Doktorantów UG


zapraszają na interdyscyplinarną konferencję naukową

All about Pratchett / Wszystko o Pratchetcie

GDAŃSK

19-20 września 2014

ZaproszenieSir Terence John David Pratchett OBE, szerzej znany jako Terry Pratchett, jest autorem wielu poczytnych powieści fantasy. Jego twórczość fascynuje ludzi na całym świecie.
Konferencja ma na celu przedstawienie dorobku Terry’ego Pratchetta w różnorodnych kontekstach kulturowych, literackich i językowych. Oczekujemy na propozycje artykułów dotyczących jednego lub kilku spośród poniższych aspektów (lista bynajmniej nie wyczerpuje możliwych tematów):


  • Kultura u Pratchetta / Pratchett w kulturze
  • Tropy i konwencje literackie w twórczości Pratchetta
  • Język, humor oraz inne zagadnienia lingwistyczne i kulturowe
  • Pratchett w przekładzie
  • Fandom i popularność Pratchetta


Celem zgłoszenia chęci udziału, prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://allaboutpratchett.blogspot.com/ do 30 marca 2014 r.

Informacja o akceptacji zgłoszenia zostanie przesłana do 30 kwietnia 2014 r. Czekamy na propozycje zarówno od profesjonalnych badaczy, jak i od doktorantów oraz studentów studiów II stopnia. Wystąpienie – w języku polskim lub angielskim – powinno zajmować nie więcej niż 20 minut. Wybrane artykuły zostaną wydane w publikacji pokonferencyjnej.
Opłata konferencyjna: 200 zł / 60 euro. W opłatę wliczony jest poczęstunek kawą i herbatą w czasie przerw, dwa obiady oraz publikacja. Prosimy pamiętać, że opłata nie obejmuje zakwaterowania.


Organizatorzy konferencji:Prof. UG, dr hab. Jadwiga WęgrodzkaProf. UG, dr hab. Ewa GraczykInterdyscyplinarne Koło Naukowe Doktorantów UGPracownia Badań nad Literaturą Dziecięcą i FantastycznąAdres e-mail Konferencji to pratchett.gdansk@gmail.com.

Autor: Informacja Prasowa