Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Pratchettowe książki poprawiające nastrój

2014-04-21 13:03:19

Władze miasta Brighton i Hove, a właściwie oficjele odpowiedzialni za służę zdrowia, po wnikliwych badaniach ogłosili oficjalną listę 21 książek błyskawicznie poprawiających nastrój i pozwalających uwolnić się od negatywnych emocji. Kompletna zawartość listy jest oczywiście dostępna na półkach miejskiej biblioteki.
Jednocześnie twórcy Projektu postanowili zapytać czytelników przez maila, Facebooka i Twittera, o ich ulubione książki i zbiory wierszy poprawiające nastrój. Dodatkowo czytelnicy biorący udział w programie, mogli wypełnić specjalne kartki pocztowe.
Jak się okazało wielkim zwycięzcą w wyborze głosujących okazał się Terry Pratchett. Aż cztery pozycje jego autorstwa zostały dodane do Szczęśliwej Półki w bibliotece; Wyprawa Czarownic, Para w Ruch, Trzy Wiedźmy i Piąty Elefant.Dyrektor do spraw zdrowia w Brighton i Hove, Tom Scanlon stwierdził: „Spotkaliśmy się z genialną odpowiedzią od biorących udział w programie mieszkańców miasta i zanosi się na to, że jeszcze wiele książek wyląduje na Szczęśliwej Półce. Wybranie dobrej książki, kiedy nie czujesz się najlepiej, może oznaczać, że nie będziesz musiał iść do lekarza po receptę. Zachęcałbym, więc wszystkich miłośników literatury by udali się do pobliskich bibliotek i księgarni i podzielili się swoimi wyborami z przyjaciółmi. Dzielenie się opiniami o książkach, które przyniosły nam radość i dobry humor jest doskonałym sposobem na spotkanie naprawdę ciekawych ludzi”.

Czy wy dodalibyście jeszcze coś do tej listy? Jakie są wasze ulubione książki poprawiające humor?
Zawsze opiniami o książkach naszego ulubionego autora jak i innych możecie podyskutować na naszym forum.

Zobacz powiązane książki: Trzy Wiedźmy, Wyprawa czarownic, Piąty elefant, Para w ruch!

Autor: Marek Sobczak