Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Słuchowisko radiowe na podstawie Dobrego Omenu

2014-09-16 18:00:12

Mark Heap i Peter Serafinowicz zostali obsadzeni w głównych rolach w słuchowisku radiowej BBC 4 na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Terrego Pratchetta I Neila Gaimana – Dobry Omen.

Do obsady tej 6-częściowej serii opowiadającej o końcu świata zwerbowano, oprócz Marka Heapa i Petera Serafinowicza, takie sławy jak znany z Sherlocka Louise Brealey oraz gwiazdy Waterlo Road Mark Benton. Pojawią się również Colin Morgan, Peterson Joseph i Josie Lawrence.
Adaptacją książki zajął się Drik Maggs, znany z adaptacji Nigdziebądź Neila Gaimana, w której występowali James McAvoy i Benedict Cumberbatch. Produkcją zajmuje się Heather Lamour, której asystuje sam Gaiman.
Dobry Omen został wydany w 1990 roku. Adaptacja radiowa będzie mieć swoją premierę w grudniu tego roku.
Dokładne daty nie zostały jeszcze potwierdzone, jednak Radio 4 potwierdza, że 30-minutowe odcinki będą emitowane w przeciągu tygodnia, z 60-minutowym finałem w niedzielę.
Zarządca Radia 4 Gwyneth Williams powiedział: „Jestem zachwycony móc ponownie gościć Neila Gaimana ponownie na antenie. Tym razem w towarzystwie Terrego Pratchetta. Nie mogę się doczekać by usłyszeć ich wersję apokalipsy. Słuchacze radia 4 pokochali Nigdziebądź, więc jestem przekonany, że Dobry Omen będzie doskonałym prezentem dla nich na święta Bożego Narodzenia.”

Autor: Marek Sobczak