Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Słuchowisko radiowe na podstawie Dobrego Omenu

2014-09-16 18:00:35

Mark Heap i Peter Serafinowicz zostali obsadzeni w głównych rolach w słuchowisku radiowej BBC 4 na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Terrego Pratchetta i Neila Gaimana – Dobry Omen.Do obsady tej 6-częściowej serii, opowiadającej o końcu świata, zwerbowano, oprócz Marka Heapa i Petera Serafinowicza, takie sławy jak znany z Sherlocka Louise Brealey oraz gwiazdę Waterlo Road Marka Bentona. Pojawią się również Colin Morgan, Peterson Joseph i Josie Lawrence.

Adaptacją książki zajął się Drik Maggs, znany z przeniesienia na antenę radiową Nigdziebądź Neila Gaimana, w której występowali James McAvoy i Benedict Cumberbatch. Produkcją zajmuje się Heather Lamour, której asystuje sam Gaiman.

Dobry Omen został wydany w 1990 roku. Adaptacja radiowa będzie mieć swoją premierę w grudniu tego roku.

Dokładne daty nie zostały jeszcze potwierdzone, jednak Radio 4 potwierdza, że 30-minutowe odcinki będą emitowane w przeciągu tygodnia, z 60-minutowym finałem w niedzielę.

Zarządca Radia 4 Gwyneth Williams powiedział: „Jestem zachwycony móc ponownie gościć Neila Gaimana na antenie. Tym razem w towarzystwie Terrego Pratchetta. Nie mogę się doczekać by usłyszeć ich wersję apokalipsy. Słuchacze radia 4 pokochali Nigdziebądź, więc jestem przekonany, że Dobry Omen będzie doskonałym prezentem dla nich na święta Bożego Narodzenia.”

Zobacz powiązane książki: Dobry Omen

Autor: Marek Sobczak