Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Terry Pratchett i Filozofia

2015-01-06 18:25:30

Filozofia i Terry Pratchett to najnowsza książka, będąca analizą wszystkich dzieł naszego ulubionego autora.
Odkrywa ona głębię filozoficznych zagadnień u źródła jednej z najlepiej sprzedających się serii książek fantasy – Świata Dysku.

Terry Pratchett, mogący pochwalić się sprzedażą ponad 85 milionów kopii swoich książek, jest czytany i powszechnie szanowany na całym świecie. Książka, autorstwa Jacoba Helda (profesora filozofii na Uniwersytecie Centralnym w Arkansas) i Jamesa Southa (profesora filozofii na uniwersytecie Marquette) skierowana jest przede wszystkim do fanów Terrego Pratchetta, filozofów zainteresowanych popkulturą, ale i każdego, kto jest zainteresowany w badaniu elementów łączących fikcję literacką i filozofię.

W swym opracowaniu autorzy podejmują zagadnienia metafizyki, logiki, etyki oraz socjologii i polityki w filozofii. Całość zebrana jest w 13 artykułach naświetlających filozoficzne zagadnienia powieści Pratchetta, które z pewnością wywołają wiele pasjonujących dyskusji wśród miłośników twórczości Terrego.Książka dostępna jest w sprzedaży w języku angielskim od 18 grudnia 2014 r.

Źródło

Autor: Marek Sobczak