Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Długa Utopia

2015-01-08 23:03:19

Do polskiej premiery Długiego Marsa pozostało już niecałe dwa tygodnie. Tymczasem na zachodzie niedawno ujawniono kilka pierwszych szczegółów związanych z czwartą książką z cyklu o Długiej Ziemi.

Czwarta część kooperacji Terrego Pratchetta i Setphena Baxtera nosić będzie tytuł Długa Utopia.
Akcja tej części rozgrywa się w latach 2045 -2059, bezpośrednio po wydarzeniach znanych z Długiego Marsa.

W konsekwencji Dnia Przekroczenia i następujących po nim kataklizmów na Ziemi Podstawowej, ludzkość rozprzestrzenia się w najdalsze zakątki Długiej Ziemi.
Podstarzały i zrzędliwy Lobsang żyje z Agnes w ukryciu, na egzotycznym, odległym świecie. Jest przekonany, że wiodą razem w Nowym Springfield normalne życie. Adoptują nawet dziecko. Prawda jest jednak zupełnie inna. Wszystko wskazuje na to, że zostali tu sprowadzeni nieprzypadkowo. Coraz bardziej na sile przybierają plotki o dziwnych znakach i spełniającej się przepowiedni. Jasnym staje się, że coś jest BARDZO nie w porządku z tym konkretnym światem równoległym.

Miliony kroków dalej Joshua odbywa kolejną podróż przez Długą Ziemię, próbując zgłębić prawdę o ojcu, którego nigdy nie poznał i o tajemniczej historii jego rodziny.
Niespodziewane wezwanie kieruje jednak jego kroki do Nowego Spingfield.

Po odkryciu prawdy o swoim własnym skrawku Długiej Ziemi, Lobsang zdaje sobie sprawę, że stanowi ona zagrożenie nie tylko dla jego świata ale dla całej Długiej Ziemi.

Jedynym sposobem na przeciwdziałanie temu zagrożeniu jest połączony wysiłek ludzkości, maszyn i super inteligentnych Następnych.

Ktoś będzie musiał ponieść ostateczną ofiarę...Premiera Długiej Utopii przewidziana jest na 9 czerwca 2015 roku.


Źródło

Autor: Marek Sobczak