Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Lego Świat Dysku

2015-01-25 11:33:04

Lego IDEAS to program, w ramach którego, zgłoszone przez użytkowników pomysły na nowe zestawy klocków LEGO, zostają poddane wnikliwej ocenie użytkowników i przedstawicieli firmy.
Jeśli projekt zbierze odpowiednią liczbę popierających go użytkowników ma szansę na realizację i trafienie do sklepów.

Dlaczego o tym piszę? Otóż właśnie wymagane 10000 popierających użytkowników zebrał projekt GlenBricker, inspirowany Światem Dysku.

Wielu fanów Świata Dysku wielokrotnie tworzyło już nieoficjalne projekty z istniejący zestawów klocków . Na przykład znany z naszego forum Uuu.

Ideą przyświecającą GlenBricker jest stworzenie oficjalnego zestawu, po który mógłby sięgnąć każdy fan Świata Dysku. Autor projektu zaczyna od zbioru klocków, który definiuje podstawowe zasady funkcjonowania świata, znanego z najpopularniejszej serii książek Terrego Pratchetta – Wielkiego A’Tuina – kosmicznego żółwia, dźwigającego na swoim grzbiecie cztery słonie, podtrzymujące płaski Świat Dysku.

Pomysłodawca zaczynał od próby realizacji kilku projektów Bezdennie Głupiego Johnsona, niestety szybko wyczerpały się mu klocki w kolorze oktaryny.
Myślał o wykonaniu budynków opisywanych w powieściach Pratchetta; jak Niewidoczny Uniwersyet czy Budynek Straży Miejskiej, jednak nie wydawały się one odpowiednio ważne dla serii.
Postanowił nie ograniczać się i zbudować całego Wielkiego A’Tuina.Dodatkowo w planach są też minifigurki z dyskowymi bohaterami; Babcią Weatherwax, Samem Vimesem czy Tiffany Obolałą.

Za klockowym projektem kryje się też piękna idea. Autor postanowił, że w razie powodzenia pomysłu, 50% dochodu ze sprzedaży zestawu zostanie przekazane na badania nad pokonaniem choroby Alzheimera.

Obecnie projekt został przekazany do oceny przez specjalistów LEGO. Decyzja o tym czy i kiedy trafi na sklepowe półki zapadnie w maju.

Jego losy możecie śledzić TUTAJ

Zobacz powiązane książki: Niewidoczni Akademicy

Autor: Marek Sobczak