Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Już dziś premiera biografii Terry'ego

2015-09-08 09:29:48

Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle
Okładka książki Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle


12 marca z wielkim zasmutkowaniem świat przyjął wieść o śmierci Terry'ego Pratchetta. Autor Świata Dysku od dawna zmagał się z chorobą Alzheimera, ale do samego końca pozostał aktywnym twórcą. To właśnie owa niezłomność charakteru zafascynowała Craiga Cabella, którego książkę "Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle" można już dziś znaleźć w sklepach.


"To, co osobiście fascynuje mnie w Terrym Pratchetcie, to jego duch, jego wewnętrzna siła, zdolność, by zmierzyć się ze światem - i one są głównym tematem tej książki" - czytamy we Wstępie.

Niezwykła historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego mężną walkę z chorobą Alzheimera. Powieści Terry’ego Pratchetta, wydawane na całym świecie w trzydziestu siedmiu językach, sprzedane w nakładzie sześćdziesięciu pięciu milionów egzemplarzy, są rok po roku niecierpliwie wyczekiwane przez legiony fanów.
Ta książka, pozwalająca z uwagą przyjrzeć się twórcy i jego dziełom, obejmująca także ekranizacje oraz przewodnik dla kolekcjonerów, stanowi niezastąpioną lekturę każdego fana. Pierwsza książka o Świecie Dysku, „Kolor magii", ukazała się w 1983 roku i od tego czasu cykl – z jego dziwacznymi bohaterami i ich straszliwymi przeciwnikami – zachwycał zarówno młodych, jak i starszych czytelników. W roku 2007 Pratchett ogłosił, że zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera. Odważnie zmierzył się z tą chorobą, swą determinacją dorównując postaciom swych porywających i zabawnych powieści. Znajdziemy tu również listę wszystkich dzieł Pratchetta na ekranie i na scenie, pełną bibliografię brytyjską oraz notę o kotach.

Autor: Craig Cabell
Tłumaczenie: Ela Gepfert
Tytuł oryginału: Terry Pratchett. The Spirit of Fantasy
Data wydania: 08.09.2015 (oryginał pochodzi z 2011 roku)
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 280
Cena detaliczna: 32,00 zł

Autor: Grace