Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Długa Utopia już w sklepach!

2016-02-02 22:35:42Długa Utopia jest już dostępna w sklepach

Czwarta część bestsellerowej serii mistrza fantasy Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera.

Jest połowa XXI wieku. Po ogromnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone, ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię. Społeczeństwo ewoluuje, na zniszczonej Ziemi Podstawowej i poza nią. Pojawiają się nowe wyzwania.
Podstarzały i gderliwy SI, Lobsang, zamieszkuje z Agnes na egzotycznym i dalekim świecie. Postanowili wieść normalne życie w New Springfield – adoptowali nawet dziecko. Wydaje się jednak, że nie trafili tam przypadkiem. Krążą pogłoski o dziwnych zjawiskach na niebie, o strachach... Coś jest w tym świecie nie tak…
Miliony kroków od tego miejsca, Joshua dowiaduje się o ojcu, którego nigdy nie znał, i odkrywa sekretną historię rodziny. Nagle niespodziewanie otrzymuje pilne wezwanie z New Springfield.
Lobsang zaczyna rozumieć wagę tego, co dzieje się pod powierzchnią jego świata – i zagraża wszystkim światom Długiej Ziemi. Aby z tym walczyć, potrzebne są połączone wysiłki ludzkości, maszyny i superinteligentnych Następnych. A niektórzy muszą złożyć ostateczną ofiarę.


Na facebooku trwa jeszcze konkurs, w którym można wygrać tę książkę:

Przedstaw wizualnie (technika dowolna np. zdjęcie, rysunek) jak wygląda Twoim zdaniem któraś z odległych długich ziemii, np. gdyby wybrać się kilka tysięcy, kilka milionów ziem w którąś stronę.
5 autorów najciekawszych propozycji otrzyma po książce Długa Utopia!
Wasze propozycje opatrzone tagiem ‪#‎konkursDlugaUtopia‬ wklejajcie:
- tu na stronie
- w grupie Pratchett.pl-ianie na facebooku
- u siebie jako publiczne
czas do 4. lutego do północy (do końca dnia 4. lutego). Wyniki postaramy się podać 5. lutego.

Autor: Grace