Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Newsy z Memoriału Terry'ego

2016-04-15 20:39:44

Aż dziwnie tak od końca zaczynać. Od czegoś co zakończyło tak piękną i emocjonalną ceremonię, ale czuję, że chcę to napisać i podzielić się z Wami póki gorące, bo potem sporo czasu zajmie mi opisanie co się tam działo.

memorial


Dlatego najpierw zaczynając od zachłanności...

Książki:

Wiemy już od pewnego czasu, że ukaże się jeszcze Długi Kosmos.
Stephen Baxter pisze go na podstawie notatek Terry'ego. Terry upewnił się już dawno, że wiele z jego pomysłów mogło przetrwać dokończonych przez niego czy nie, ale musiał je przelewać na papier. Dlatego ostatni tom będzie mógł się ukazać i będzie wciąż współpracą obu pisarzy.

Pomniejsze Bóstwa w wersji komiksowej ukażą się również niedługo po angielsku.
Autor rysunków długo dopominał się, że chciałby to zrobić. Po obejrzeniu rysunków Narrativia zgodziła się od razu.

Nowy zbiór cytatów Kolorowanka dyskowa Kidbiego pojawi się jeszcze w sierpniu. Kolorowanki dla dorosłych zrobiły się ostatnio bardzo popularne, naturalnym więc było, że fani oczekiwać będą takiej dyskowej. Poszukiwania trwały, żeby ustalić odpowiedniego artystę, aż koło się zatoczyło i wróciło do Kidbiego, który teraz każdy ze swoich obrazków rysuje od nowa w wersji nadającej się do kolorowanki. Jak powiedział, najtrudniejsze jest wybrać, które linie muszą zostać, a które zniknąć.

Oficjalna Biografia będzie jednak napisana. Taka z prawdziwego zdarzenia. Trwały długie debaty na temat tego, kto ma ją napisać. Musiała to być osoba, która bardzo dobrze znała Terry'ego, np. pracowała z nim dzień w dzień przez ostatnie 12 lat... Biografię napisze Rob Wilkins, czyli asystent Terry'ego. Terry pozostawił po sobie ogromny materiał, bo pracował nad autobiografią. Materiał ten posłuży jako podstawa do biografii. Praca jest w toku. Tymczasowo roboczy tytuł, trochę żart na okoliczność memoriału to "the write fantastic", jako nawiązanie do Blasku Fantastycznego.

Encyklopedia Świata Dysku, tom I: Śmierć. Terry pozostawił życzenie, że chciałby, aby Świat Dysku zakończył się encyklopedią. Taką o wiele większą niż Żółw Przypomniany i nie tylko taką, jak Sztuka Świata Dysku. Książka jeszcze nie jest zaczęta, ale życzenie ma być spełnione.


Filmy:

dokument o życiu Terry'ego. Zawierać będzie m.in. wywiady Roba z Terrym, niektóre wyświetlane były na większych konwentach.

Wolni Ciut Ludzie - nie wiemy czy animowane, czy też spróbują to jakoś odegrać. Ogólnie mało co wiadomo, poza tym, że adaptację pisze córka Terry'ego, Rhianna. Najbliżsi Terry'ego uznali, że nikt inny na świecie nie napisze tego lepiej.

Mort - tak, powstanie film i to nie byle jaki. Do współpracy zaproszono Terry'ego Rossio, odpowiedzialnego za sukcesy Shreka, Piratów z Karaibów i Alladyna. Terry pisał scenariusze do tych filmów i podczas wstępnej tylko rozmowy z Robem, przedstawił taką wizję początku filmu, że Rob (gotowy palnąć mu wykład na temat wizji Terry'ego co do tego filmu) powiedział tylko, że to jest dokładnie to, co sobie wyobrażał. Reszta w toku.

Dobry Omen - pisaliśmy o tym już kilka lat temu, a potem temat ucichł. Dziś wiemy na pewno, że nie zginął. Był tylko problem z tym, kto ma napisać scenariusz. Różne wersje były wypróbowane i się po prostu nie sprawdziły. Dlatego Rob wrócił z pytaniem do jedynej osoby, która naprawdę czuje te książkę, czyli do Neila Gaimana. Neil wcześniej nie chciał się zgodzić. Powiedział, że wszystko, co robili, robili razem z Terrym, od napisania książki, przez turnee z autografami do wywiadów i decyzji co do okładek. Rob przekonywał go jednak, że nie ma lepszej osoby na świecie i że Neil w ten sposób może z Terrym współpracować kontynuując ich wspólne dzieło. Było to rozciągnięte w czasie i pewnego dnia Rob wręczył Neilowi list, który Terry napisał jeszcze za życia, a w którym to liście m.in Trry prosi Neila o ten scenariusz. Neil ostatecznie dał się przekonać i na ostatnią prośbę Roba odpowiedział "Dobrze, ty draniu". Będzie to mini seria, najprawdopodobniej sześcioodcinkowa.

Straż - tytuł dalej nie znany, ale wiemy, że serial o straży, o którym kiedyś pisaliśmy, jest dalej drążony i ma w końcu ujrzeć światło dzienne.

Autor: Grace