Zobacz więcej z kategorii: świad dysku

Kulisy pomysłu na serial o Straży

2011-03-23 10:19:17

Od czasu pojawienia się informacji o podpisaniu umowy na produkcję serialu o Straży Miejskiej Ankh-Morpork, rozpoczęły się liczne dyskusje. Opinie są mocno podzielone. Jedni cieszą się na nowe przygody ulubionych bohaterów Świata Dysku, inni martwią się o upadek tej serii.
Przedstawiamy dziś kulisy rozmów i rodzących się pomysłów dotyczących serialu.W rozmowie uczestniczy między innymi Sir Terry Pratchett, Rod Brown - producent, Ricky Eyres - production designer, oraz telefonicznie z Los Angeles Gavin Scott - scenarzysta.

W rozmowie pojawiają się pierwsze pomysły dotyczące tematu serialu. Ma on dotyczyć codziennych spraw, życia w wielkim mieście pełnym różnorodnych gatunków mieszkańców. Początkowo ma być napisany scenariusz wszystkich kilkunastu odcinków z serii, tak aby każdy z nich przedstawiał osobną historię. Jednakże oglądając wszystkie odcinki po kolei, będzie można zauważyć też większą fabułę spinającą całą serię klamrą. Dopiero po napisaniu całej serii, ma być ona nakręcona.
Wybór Terrego Jones'a (grupa Monty Python), jako jednego z scenarzystów, wszyscy zgodnie uważają za trafiony. Ze względu na swoją dotychczasową działalność, zauważają liczne podobieństwa w pomysłach, a w szczególności w humorze. Terry Pratchett wspomniał "on to po prostu czuje".
Rozważane pomysły są bardzo różne, bierze się pod uwagę również okoliczności jak Strzeżenia Wiedźm. W każdym odcinku ma być popełniona jakaś zbrodnia, którą Straż Miejska musi rozwikłać i za pewne złapać przestępcę.

Zobacz powiązane książki: Straż! Straż!

Autor: Grace