Zobacz więcej z kategorii: inne

Cykl o Straży się rozrasta!

2011-03-31 23:13:22

Sam Pratchett mówi o cyklu o Straży Miejskiej Ankh-Morpork jako o klejnotach korony swojego dzieła - Świata Dysku. Powstało więc już wiele książek, rozpoczęła się praca nad serialem, a liczni fani z niecierpliwością wypatrują Snuffa.

Wiadomo jednak, że z powodu choroby Sir Terrego Pratchetta nie możemy spodziewać się już wielu kolejnych części przygód naszych ulubionych bohaterów. Być może jednak, pomysły związane z serialem bardzo go natchnęły do działania. Ogromną niespodziankę sprawił więc fakt, iż Pratchett rozpoczął jednak pracę nad jeszcze jednym pomysłem przygód dzielnej, acz wielogatunkowej Straży przeludnionego miasta. Jaki tym razem będzie motyw przewodni? Tego jeszcze nie wiemy.

Z różnych źródeł można jednak wnioskować, iż ze względu na częste odniesienia do tematów współczesnych, mogą pojawić się kolejne (po Niewidocznych Akademikach) wątki miłosne i polityczne, w tym relacje jednej płci lub różnych gatunków. Czy Ankh-Morpork gotowe jest zaakceptować odmienności natury seksualnej? Czy ktoś ze Straży postanowi się ujawnić? A może to jednak kolejna okazja na świetny biznes?
Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne informacje i oczywiście książkę!

Angua i Sally
W nowej książce drażliwe relacje Sally i Anguy z Łups! nabiorą rumieńców?

Autor: Prima Aprilis (Grace)