Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: świad dysku

Colour of Magic the movie (Kolor Magii - film)

2007-07-19 14:05:23

Jak wiadomo trwają prace nad kolejnym pełnometrażowym filmem będącym ekranizacją książki Terrego Pratchetta. A właściwie dwóch książek. Po bardzo udanym Wiedzmikołaju (Hogfather) Sky Network zdecydowało się na prace nad otwierającymi cykl Świata Dysku Kolorem Magii i Blaskiem Fantastycznym.

Połączenie tych dwóch książek w jeden film wydaje się być posunięciem logicznym – ich akcja jest ściśle powiązana i stanowi niejako spójną całość. Zaowocuje to zapewne jednak pewnymi cięciami w fabule. Film Wiedźmikołaj zaskakiwał będąc niezwykle wręcz wiernym książce. Co było jednak też małym minusem – trwał 3 godziny i wielu oglądających, nie będących fanami twórczości Terrego, pewnie zdołał znużyć. W wypadku The Colour of Magic / Light Fantastic pewne postacie, czy sceny siłą rzeczy nie znajdą się w filmie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że cięcia nie będą tak bolesne jak chociażby słynny brak Toma Bombadila w ekranizacji Władcy Pierścieni.
Sir David Jason
Sir David Jason

O obsadzie aktorskiej jeszcze nic oficjalnie nie wiadomo, jednakowoż jak z licznych plotek wiadomo, w role Rincewinda ma wcielić się Sir David Jason, znany chociażby z roli Alberta w ekranizacji Wiedźmikołaja... Wspaniałą informacją byłoby, że jest to tylko plotka – ten aktor wydaje się wybitnie nie pasować do wyobrażeń większości fanów na temat wyglądu Rincewinda.

Na swoim blogu Paul Kidby pisze, że prace nad filmem, którego budżet jest dwa razy większy od poprzedniego, posuwają się sprawnie. Gotowe są już miedzy innymi model Krulla z charakterystyczną architekturą, na którą składają się głównie elementy rozbitych statków, oraz Śmiały Wędrowiec, który z Dwukwiatem na pokładzie wyleci poza krawędź świata...

Zobacz powiązane książki: Blask fantastyczny, Kolor magii

Autor: Corvvin