Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Kolor magii (film) - szczegóły obsady

2007-08-09 17:11:43

Znane są już oficjalnie pierwsze szczegóły obsady aktorskiej ekranizacji Koloru magii / Blasku fantastycznego. I tak:

Sir David Jason

Rincewinda zagra, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, David Jason. Znany chociażby z poprzedniej filmowej odsłony świata dysku - Wiedźmikołaja, gdzie wcielił się w postać pomocnika Śmierci – Alberta. Decyzja powierzenia tej roli właśnie Jasonowi wydaje się być dość dziwna. Wyobrażenie większości fanów, co do wyglądu maga, jest raczej bliższe wizerunkowi wykreowanemu w pracach Paula Kidbiego. Bardzo trudno w nich doszukać się podobieństw do Davida Jasona. Aktor ten jest też, trzeba przyznac, w dość zaawansowanym wieku. A przypomnę tylko że w czasie, gdy rozgrywa się akcja książkowego Koloru Magii, Rincewind ma zaledwie 32 lata, podczas gdy grający go aktor jest ponad dwa razy starszy..

W rolę Dwukwiata wcieli się Sean Astin, aktor znany chociażby z roli hobbita Sama Gamgee w ekranizacji Władcy Pierścieni. Ta nominacja na ten moment, także wydaje się odrobinę nietrafiona. Spodziewać by się można, iż pochodzący z Imperium Agatejskiego Dwukwiat, będzie miał raczej azjatyckie rysy (poprawność polityczna ponad wszystko?).


Trymona zagra natomiast Tim Curry. Wydaje się, że do tego wyboru trudno mieć większe zastrzeżenia. Choć wynika to chyba z tego, iż postać Trymona nie budzi raczej większych emocji...
Pozytywną wiadomością jest to, że zmieni się osoba użyczająca swojego głosu Śmierci. W Wiedźmikołaju rolę tą powierzono, z średnim moim zdaniem skutkiem, Ianowi Richardsonowi. W Kolorze Magii zastąpi go Christopher Lee – znany choćby z roli Sarumana w ekranizacji Władcy Pierścieni Petera Jacksona. Nie jest to jego pierwsza produkcja związana z Pratchettem. Swojego głosu użyczał dla Śmierci także w animowanej wersji Muzyki Duszy (Soul Music).
Jako ciekawostkę pozwolę sobie przytoczyć dwie fanowskie propozycje obsady głównych ról w Kolorze Magii. I tak Vlad the Impala na swoim blogu Northern Planets sugeruje by:
jako Rincewind wystąpił znany choćby z Piratów z Karaibów Mackenzie Crook.


A jako Dwukwiat idealnym wydaje się mu być japoński aktor Masi Oka.

Zobacz powiązane książki: Blask fantastyczny, Kolor magii

Autor: corvvin